Kahdessa vuodessa Sipilä muutti Suomen demokratian diktatuuriksi jossa ihmisillä ei ole sananvapautta eikä paljon mitään muutakaan. Teekkarihuumori muuttui nopeasti väkivaltaiseksi diktatuuriksi jossa metsästetään rauhallisia suomalaisia digiloikalla .Tähän tuo kännykkäteollisuus johti ja olemme nyt sen vankeja. Onneksi kansa ei vielä tajua seurauksia vaan elää kuin viimeistä päivää.
Suomesta tuli poliisivaltio
7
218
Vastaukset
- Agedaakbar
Isiksen joukkoja ei vielä tarpeeksi tullut totalitaarisen kaaoksen aikaansaamiseksi, jolla oikeutetaan globalisinen diktatuurihallinto ja ihmisten perusoikeuksien vienti. Tässä syy miksi rajat pidetään auki ja miehityksen annetaan jatkua.
- hfhhhhy
Peloista totta, vainoharhoista todellisuutta
987698
20.4.2017 23:18
Ajattelin ennen, että on silkkaa vainoharhaa kuvitella, että pakkomokutus olisi oikeasti tekosyy lisätä kansalaisten valvontaa terrorismin tekosyyllä.
Mutta näyttää tosiaan siltä, että poliisivaltiota ollaan läpi ajamassa kun turvallisuustasoamme vaarantavaa mokutusta muka ei saada kuriin.
Kyllä meitä kustaan linssiin oikein pitkän kaavan mukaan.
"Hallintovaliokunnan mietinnön mukaan Suomen sisäinen turvallisuus on heikentynyt muuttuneessa maailmassa. Valiokunnan mielestä poliisien määrä pitäisi vakiinnuttaa vähintään 7 500:aan.
Sisäministeri Paula Risikko (kok) sanoi, että turvallisuusviranomaisten määrärahatasoa pitää tarkastaa vastaamaan muuttunutta turvallisuustilannetta. Tarvittavista lisätoimista päätetään puoliväliriihessä."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201704202200106363_uu.shtml - niinpäteki
Nauratti kyllä kun jossain Pohjois-Koreasta kertovassa jutussa kerrottiin miten diktatuurissa ihmisiä ohjaillaan sisäisillä ja ulkoisilla uhkakuvilla. Siis juuri samoilla keinoin kuin meillä täällä "vapaissa länsimaissa". Valvontalailla ja mediapropagandalla ajetaan samaa missiota.
- Juukasta
Joo, meijännii pitäjässä jahataan viattomia ponunkeittäjiä tikitaalisesti. Eilennii olj nuapurille tullu soitto, jossa konsta olj aluks kysyny. että makkootko sohvallas vae ponuhommissako oot. Eepä oo hyvä tämä tämä tikitaali, ee ollenkaa.
- mitä-järkeä
Nettipoliisivaltio jota johdetaan veroparatiiseista käsin. Kansa on heittänyt kirveen kaivoon kuten edelläolevasta ilmenee. 2007 vaaleista lähtien äänet ovat vaaleissa menneet rosvoille ja hulluille. Siksi talous ja työpaikat ovat kadonneet maanrakoon ja ällistyttävä paskapuhuminen vallannut kaikki paikat.Iljettää kuunnella kaikkia puheita koska niissä ei ole mitään järkeä.Tälläkin sivulla pitää keksiä älyttömyyksiä jotta saa teksin läpi.
- PieniPiruVasempaan
Oppositio ilmoitti juuri huolensa siitä ettei poliiseja ole tarpeeksi.
Ei vaikuta ihan poliisivaltiolta :D
Tiedustelu haittaa vain rikollisia, Venäjän kätyreitä ja terroristeja.
Olen tiedustelulain kannalla.- rehellinen-uhri
Niin. Rikollisethan juuri hyötyvät näistä laeista. Etenkin talousrikolliset joita varten laki tehdään. Nyt kukaan ei voi arvostella vapaasti talousrikollisia kun sananvapaus poistetaan lailla. Samalla EU saa lisää valtaa pelatessaan kansalta rahat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk697856Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207404Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1826993Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta616817Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.525813Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k775753Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015486Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243205- 50916
- 59905