Hahahahahahahahah Kalakukot voittaa Paskaran

Tappara on ihan perseestä. Ilves pa pa pam!!!! ILVES!!!
22353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ja Velimatti Kusinainen menetti hermonsa ja hakkasi mailansa säpäleiksi niin että mailan palaset lensi katsojaa päähän. Lällälläääääääää!!!! Voi voi kun ei pojulla pää kestä häviämistä! :'-)

Äänestä
  • Ei ollu kyllä katsoja eikä osunu päähän :DD:D Ja katoppas kuule 6 ottelun loppu, kuka sielä hakkaa mailansa säpäleiks ;);) Voi voi kun ei KALPAN pojulla pää kestäny häviämistä :DDDD:DDDDD:DDD

    Äänestä

Paskara on kahvara. Häh häh häh häh hähhäh hä hää häh!!!!

Äänestä
  • RAAAAAAAAH! PERKELE! SÄÄTÄNÄ!

    Äänestä

Savinainen on neiti joka työntelee Tapolan pötköä persuuksiin.

Äänestä

Opetelkaaa nyt pelaamaan SAATANA! Vitun velliperseet te ootte mulle pari tonnia velkaa! Saunan taa tollanen luuserisakki pitäs viedä PERKELE! Voi HELVETTI kun on paha olo tapparan takia.

Äänestä
  • Mä tuun kyl häiritteen Tappuran pelaamista lauantaina ja kannustaan Kalpaa Hakamettään. Kalja saatana!

    Äänestä

Ainiin, kerran kävin Hakametsässä ja sain sinne heti elinikäsen porttikiellon joten en menekkään. Pitäkää rahanne.

Äänestä

Voihan mä silti tulla hallin ulkopuolelle vittuileen Tappara faneille. Toi Savinaisen riehuminen kyllä sataa Kalpan laariin ja lisäks Tapparalla on koko Suomi vastassa mediaa myöten.

Äänestä

Kaikki vihaa Tapparaa paitsi Tapparan fanit.

Äänestä
  • Niin koska kaikki on niin katkeria Tapparan menestyksestä ;)

    Äänestä

kuumakalleSavinaiselta meni hermo kun ei kestä häviämistä eikä tainnut olla kovassa paikassa ekakerta, ilmankos hänta ei paljo maajoukkueessa ole nähty kun kyl se valmentajien tiedossa on...varmaa se oli mailan vika joten maila pillunpäreiks vaan, aikuinen mies helpottiko

Äänestä

seuraavaan peliin tulee helpotusta kun tapparan koppiin tuodaan pöllejä ja kirves johon hävityn pelin jälkeen kuumakallet purkaa tuntojaan

Äänestä

tappara on onneton joukkue. savinainen vetelee hameessa ja korkkareissa hallille kun on niin neiti itkupilli. ainii nehän tapolan kans neiteilee yhessä. miks tapparan pelaajat ei pelaa kaunoluistimilla kun on niin neitejä koko sakki. hahahaha kalpaaa kalpaaa!!!! voi sitä höpönassu savipäänaista kun menee vähä hermo pelii tuitui opettele pelaa :DD savi nainen nyt tajusin miks se on hameessa ja korkkareissa aina :Dd

Äänestä

Kusi-Matti Velinainen ottaa vielä vitosen tässä pelissä ja tappura häviää koko finaalisarjan . Tuun sitten tiistaina heitteleen Tapparan itkupilli faneja hallin ulkopuolella. Hähähähähähähähäh!!!!!

Äänestä

Voitte lähtee heh,heh
Syökee mättee kukkoo
Kilpeläinen SULI TAAS

Äänestä

Yleisö lähtee kotiin häppeemään vaikka peli kesken.
Ruikulit pöksyissä. Kilpeläinen SULI JÄLLEEN.

Konkurssi tulee. Lentokonekyyti peruttu.

Äänestä

Jyppi ajoi Kalpan hapoille. Ei kestä kunto surffareilla.

Äänestä

Kalpan kuuppa ei kestä. Kilpeläinen SULAA.
Naatitaan...älä laakase...kiemuraa ensin myötähäpeää ja sitten vastahäpeää
ja sitten oman maalin ympäri. Savolax surffia. Hupi-ukkoja.

Äänestä

Mutaselle pitää antaa 2 ottelua penalttia. Sikatörkee.
KalapanUkot surffaillu peräsuoli pitkällä kaahoillen koko
kauden kuin päätön kalakukko. Nyt iski hapoille.Mänkee syömää kukkoo.

Äänestä
  • Lentävä mätäkukko...

    Äänestä

Liian aikaisin juhli Ilves-fanit, kyllä Tappara kuitenkin voitti.

Kalpalta toki hieno kausi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WarAxe89 kirjoitti:

Tappara on ihan perseestä. Ilves pa pa pam!!!! ILVES!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu