Wikipedia tietää Onecoinin olevan huijaus

Nyt se on jo täälläkin, wikpediassa: onecoin on huijaus!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/OneCoin

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA

Mitä pyramid sanoi kun sa kaatui kyljelleen?

No, se sanoi KOPS

MUAHAHAMUAHAHAHMUAHAHAMAUHAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

15

1508

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peska

      Haha mitäs kaljuuntunut aidsinen ja velkaantunut paskatommi nyt sanoo! Olen kuullut huhuja että hän ottaa sedältään anukseen á 10 euroa.

      • mafiarahaa

        Ja siskonsa painaa hänen anukseen dildoa siitä hän itse maksaa siskolleen


    • RoskaaRoskaaVain

      Oikein hyvä! Nyt yhä useampi saa OIKEAA tietoa ja moni välttyy huijaukselta eikä lankea moiseen roskaan.

    • KryptonPling

      Kari Wahlroos on näköjään jollain konstilla onnistunut poistattamaan häntä ķoskevan Wikipedia-artikkelin. Artikkelista kävi kiusallisella tavalla ilmi kytkökset nykyisiin ja entisiin kusetuksiin. Kovasti herkkähipiäiseltä vaikuttaa tämä verkostohämähäkki, joka ei ole eläessään päivääkään rehellistä työtä tehnyt....

    • OneCoinrules

      Ai onko täälä oikeasti joku, joka uskoo totuuden löytyvän Wikipediasta??? Hahahahaaaaa!

      OneCoiniinkin liittyen sinne on lisätty ja poistettu tekstejä moneen otteeseen, siis pakko olla totta kun se lukee netissä herättää kyllä ansaittua hilpeyttä.

      • Yhtiökyllätiedottaa

        Uskotko sinä oikeasti onecoiniin? Tuskin niin tyhmä sentään olet..


      • PelkkiäValheita

        Jaa mistäkös se totuus löytyy - Coin-edustajien tai yhtiön kertomana vai....????????

        RUAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAHAHAHAHAAAHAHAHAAAHAHAHAAAAA!!!!!


    • Sivustaseurannut

      Wikipedia Avotampion raamattu? Et kai sinä väitä että olet niin tyhmä että väität wikipedian tietoja todeksi? Sen verran nyt jokainen tietää että se ei pidä paikkansa yhtään ja katotaan tuohonkin lisättyjä juttuja ja korjauksia niin miten tuosta voi saada oikeaa tietoa. Olipa taas jälleen kerran Avotampiolta surkea aloitus. Alkaa varmaan Avollakin turnauskestävyys hiipua ja jutut huonontua.

      • Satusetä2017

        Hoh hoh hoo! Kenellä se "turnauskestävyys" mahtaakaan hiipua? Kyllä se CoiNisteilla alkaa hiipua ja NOPEASTI kun totuus alkaa vihdoin selvitä.

        Mahtaa tuntua NIIN hyvälle, vai mitä? MUAHAHAHAAAHAHAHAHAHAHAAAAAA! Ihan oikein teille, mitäs olette tuollaisia tahvioja ja uskotte SATUJA!


      • Sivustaseurannut
        Satusetä2017 kirjoitti:

        Hoh hoh hoo! Kenellä se "turnauskestävyys" mahtaakaan hiipua? Kyllä se CoiNisteilla alkaa hiipua ja NOPEASTI kun totuus alkaa vihdoin selvitä.

        Mahtaa tuntua NIIN hyvälle, vai mitä? MUAHAHAHAAAHAHAHAHAHAHAAAAAA! Ihan oikein teille, mitäs olette tuollaisia tahvioja ja uskotte SATUJA!

        Luuletko että yksikään Onecoinilainen vähät välittää teidän satu kirjoitteluista. Keksikää joskus ihan oma aihe tästä älkääkä toistelko loppuun kuluneita lauseita. Onko se niin vaikeaa olla kun ette saa ääntänne kuuluviin. Tämän ketjun aloitus oli Avotampiolta niin pohjanoteeraus. En olisi uskonut.


    • CoiNistinPunttiTutisee

      Oletteko muuten huomanneet, että Järvisen Havaintoja Digimaailmasta - blogissa yksi tai useampi CoiNisti tekee itsestään jatkuvasti naurunalaisen mollaamalla Petteriä (erittäin huonolla menestyksellä, erittäin surkeilla argumenteilla) siinä kuitenkin surkeasti kerta toisensa jälkeen epäonnistuen.

      Tuosta kommentoinnista paistaa hyvin läpi se, tosiseikka, että CoiNisteilla alkaa todella olla pupu pöksyissä! Todellisuus, hyvin karu sellainen alkaa tunkeutua tajuntaan. Osa kuitenkin vetää edelleen roolia "hyvin menee, homma kasvaa ja kehittyy, kauppapaikkoja tulee ja kolikolla luodaan käytettävyyttä"

      Höpö höpö - juttuja, pelkkää sumutusta. Lukeekas CoiNistit seuraava huolella:

      Taitaa olla niin, että teitä on vedetty höplästä ja vedätetty oikein olan takaa. KOPS!

      • Sivustaseurannut

        Hehehheehehe. Repesin. Kyllä sinä olet hupaisa kaveri. Pääset vielä pitkälle pupu pöksyissä.


    • neutraaliarvio

      Valitettavasti niin hyvä ajatus kuin Wikipediakin on lähtökohtaisesti, niin juuri nämä tiettyjen lasien läpi katsojat ovat pilanneet sen kirjoittamalla sinne omia tuntemuksiaan ilman faktoja hyvin yksipuoleisesti tarkastellen ja se on sääli. Toki historiankin ovat kirjoittaneet voittajat ja voi ymmärtää, että se on sekä faktojen ja fiktion sekamelska.

      En itse ole onecoinilainen tai sen paremmin erityinen vastustaja, mutta seuraan joskus kun aikaa on näitä keskusteluja sekä muroissa ja täälä Suomi24 ja eivät ne perustelut aina kestä puolin ja toisin ainakaan täälä Suomi24 kriittistä arviointia todellisuuden suhteen.

      Murojen kautta heräsi kiinostukseni selvittämään OneCoinia ja on aika yllättävää, että sinänsä muutoinkin muroja seuranneena ja arvostavana on syntynyt tunne, että OneCoin sivustolla eivät ole aivan penaalin terävimmät kynät, koska heidän tietämyksensä on keskimäärin yllättävän ohut
      esim. OneCoinin sääntöihin jopa palkkiojärjestelmiin, jotka itse olen aivan helposti ulkopuolisena selvittänyt ja usein he korjailevat toistensa kirjoituksia, mikä on tietysti ihan hyvä asia sinänsä.

      Muutama nicci on sielä jopa idioottimaisen väkivaltainen mm. "Pienapina" ja "Vihuri" joka on aina ei tätä maailmaa pitäisi olla Suomessa 2000-luvulla? (ehkä humalassa pohjalaisten kirjoituksia?)
      Anteeksi pohjalaiset teistä suurinosa on fiksuja ihmisiä ja teitä myös monia tunnen, mutta valitettavasti myös muutamia junttejakin löytyy.

    • Anonyymi

      2014 tiesin jo kusetusta siksi sijoitukset 0e

    • Niin, poijjaat, nyt aika moni muukin taho tietää että onecoin on kusetusta

      MUAHAHAMUAHAHAHAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      23
      5088
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      62
      3012
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2900
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2821
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      18
      1597
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1570
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1506
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      409
      1221
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1110
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      213
      976
    Aihe