Joskus ihmettelen kiuruvetisten halua etsiä sankaruuksia menneisyydestä jos omat rahkeet eivät riitä kuuluisuuteen.
Vaivaako julkisuushalu ?
sukumix
11357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
onko kiuruveellä joku suku kuuluisa ? tai jotain julkkiksia ??
Outo aloitus, mitä tarkoitat? Silläkö tulee itse kuuluisaksi, jos löytää
historiasta kiuruvetisen sankarin tai julkkiksen?
Eiköhän ne tosi sankarit ole nurmen alla kirkkomaalla.
Onhan viime vuosina tullut esille henkilöitä jotka haluavat korostaa sukunsa suuruuksia. Sankarit ovat mullissa. Jotkut haluavat hyötyä itselleen.
Kiuruveden ainoa todellinen julkkis on kepulainen kahvakuulaava Tarzan.
Heh-heh.. eikä oo. tai ehkä kiuruveellä omassa pienessä porukassaan jos niin sanot, mutta ei muualla, onko joku niinku oikeesti julkkis ?
Julkisuustyrkkyjä ja höppänöitä joiden hölmöilyille viisaammat hyväntahtoisesti naureskelee on aina ollut ja tulee olemaan.
Tämän sairaalloisen kahvakuula hömpötyksen ainut tarkoitus on iskeä nuoria pimuja. Niinhän se Tauskikin sanoi laulavansa vain panemisen takia.
Taas on arvostettu ja laajaa luottamusta nauttiva nimimerkkini otettu luvattomasti käyttöön jonkun matalamielisen kopiotrollin toimesta! Onneksi valveutuneet lukijat osaavat jo erottaa onnettomat soperruksesi täyttä asiaa olevista asiaa tihkuvista kirjoituksistani!
Naimisissa oleva mies ei iske pimuja
Hyvä paimen antaa henkensä lampaiden edestä, paha paimen
pånee lampaita henkensä edestä!
Joo kyllä se se ihan pässiltä näyttää ja kuulostaa, panopuoli jäi jupina- asteelle.