Jos en ota enää yhteyttä...

...niin otatko sinä, koskaan? Annatko vain olla jos minusta ei kuulu?
Kun en ehkä uskalla enää itse ottaa
18391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Laita tunnista. Edes hänen alkukirjain. :D

Äänestä
  • V:llä alkaa

    Äänestä

  • AP__ kirjoitti:

    V:llä alkaa

    Minulta ei todellakaan ollut tämä, vaikka V-miestä kaipaan myös. Minä kyllä uskallan ottaa yhteyttä, jos siltä tuntuu. En ole mikään lälly vauveli.

    Äänestä

Silloin viimeistään tiedän, ettei sinua kiinnosta tippaakaan.

Äänestä
  • Miksi et sitten itse ota? Pitäisikö naisen jahdata sinua pommittelemalla viestein?

    Äänestä

  • Yhtä lailla nainen tietää, että sinua ei enää kiinnosta jos sinä et ota yhteyttä naiseen. Vitun pälli.

    Äänestä

  • AP___ kirjoitti:

    Miksi et sitten itse ota? Pitäisikö naisen jahdata sinua pommittelemalla viestein?

    EI KUKAAN MIES HALUA NAISTA JOKA KIRJOITTAA PUOLI KOLMEN AIKAAN IKÄVÄ-PALSTALLA. NUKU, ETTET RUPSAHDA. TERVEYS ON YKKÖNEN ELÄMÄSSÄ, ARVOSTA UNTA ÄMMELI.

    Äänestä

  • TippaOnSinullaPerseessä kirjoitti:

    Yhtä lailla nainen tietää, että sinua ei enää kiinnosta jos sinä et ota yhteyttä naiseen. Vitun pälli.

    Juuri näin. Kuitenkin olen ollut useasti aloitteellinen yhteydenotossa joten jos ei ota niin vaikuttaa itse siltä ettei kiinnosta paskaakaan. Ei siinä sitten tee mieli itse yhteyttä ottaa. Ei halua häiritä viestein sellaista jota ei kiinnosta. Ja jos vaikka löytänyt jonkun naisen niin en tosiaan halua varattua yrittää.

    Äänestä

  • vinkkihintti kirjoitti:

    EI KUKAAN MIES HALUA NAISTA JOKA KIRJOITTAA PUOLI KOLMEN AIKAAN IKÄVÄ-PALSTALLA. NUKU, ETTET RUPSAHDA. TERVEYS ON YKKÖNEN ELÄMÄSSÄ, ARVOSTA UNTA ÄMMELI.

    Aika moni mies mut haluaisi ;)
    Ikävä valvottaa joskus!

    Äänestä

Miehet menee hyvin äkkiä eteenpäin, ne ei jää pitkäks aikaa naisia kaipaamaan. Olen tämän saanut itse naisena niin monta kertaa huomata elämäni aikana. Siksi en nytkään ota yhteyttä yhteen miehen, jonka näin viimeksi puoli vuotta sitten. Kaikki aikaisemmat on siinä ajassa jo löytäneet jonkun toisen.

Äänestä
  • Ei ne aina niin simppeleitä. Kokemusta on miehestä, joka vuosia on jaksanut nylkyttää ilmaa ympärilläni. Ei mua haittaa se, että se seurailee mun tekemisiä, tiedän sen tunteista, mutta v***u kun se ei tee mitään, haaveilee vaan ja pettyy vuorotellen. Kyl mä tiedän, että tässä väliin se on nylkyttänyt toki ihan toista naistakin, onhan se vain mies.. Mutta sitten kun se näyttää proverbiaalista keskaria mun pojkvänille, jonka kanssa olen, kun enhän minä nyt yksinkään halua olla, niin ottaako päähän? kilahdan joka kerta!

    Äänestä

se nukkuu kuule mun kainalossa jo, kädet sojottaaa ylös ja alas huppari päällä :)

Äänestä
  • En usko :)

    Äänestä

  • Ja huomenna mun kainalos!!! ;)

    Äänestä

  • silloin ei tosin nuku :)

    Äänestä

  • muitajuttujamiettii kirjoitti:

    silloin ei tosin nuku :)

    Ei niin, sillon peitto heiluu ja banjot soi ;)

    Äänestä

Soitan varmasti joku päivä.

Äänestä

Otan viinaa , jos otat vielä yhteyttä.!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


NaiseltaMiehelle kirjoitti:

...niin otatko sinä, koskaan? Annatko vain olla jos minusta ei kuulu?
Kun en ehkä uskalla enää itse ottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu