Onko joku valittu persujen jäseneksi lähiaikoina

Vai valitaankohan uudet jäsenet vasta sitten kun ei ole enään mahdollisuutta päästä äänestämään puoluekokouksessa

Lehdessä oli aiemmin että huhtikuun alkuun jos jättää hakemuksen ehtii vielä mukaan, mutta kun ei kuulu mitään ja jäsenmaksu pitäisi olla ilmeisesti maksettuna jo 28.4
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko huhtikuussa ollu puoluehallituksen kokousta? Onko kukaan saanu huhtikuussa tietoa siitä saako jäsenyyden persuihin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vieläköehtiimukaan kirjoitti:

Vai valitaankohan uudet jäsenet vasta sitten kun ei ole enään mahdollisuutta päästä äänestämään puoluekokouksessa

Lehdessä oli aiemmin että huhtikuun alkuun jos jättää hakemuksen ehtii vielä mukaan, mutta kun ei kuulu mitään ja jäsenmaksu pitäisi olla ilmeisesti maksettuna jo 28.4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu