maailmassa ole pystynyt kohentamaan ihmisten hyvinvointia.
Vasemmiston unelma on hippimäinen elämä jossa kaikki voisimme hengailla
marisätkä huulilla ,ilman järjestystä ja työntekoa odotellen jonkun ihmeellisen
olennon täyttävän tyhjän valtion kassan.
Vasemmisto kyllä hyökkää valmiille kakulle silloin kun joku
muu on laittanut talouden kuntoon. Kaikissa maissa maailmassa nähty samaa.
Ihmettelen suuresti Liin saamaa äänimäärä.Onko Turkulaiset menettäneet
järkensä,,;)
Ihminen joka huutaa latteuksia kovalla äänellä ,puolustaen lähinnä Venäjän
intressejä.
Oma keskittymiskyky hänellä riittäisi tuskin nakkikioskin
pyörittämiseen puolta vuotta kauempaa. Talouden kokonaiskuvan osaaminen
täysi nolla.
Huutotaito hyvä 10
Vasemmiston unelma on hippimäinen elämä jossa kaikki voisimme hengailla
marisätkä huulilla ,ilman järjestystä ja työntekoa odotellen jonkun ihmeellisen
olennon täyttävän tyhjän valtion kassan.
Vasemmisto kyllä hyökkää valmiille kakulle silloin kun joku
muu on laittanut talouden kuntoon. Kaikissa maissa maailmassa nähty samaa.
Ihmettelen suuresti Liin saamaa äänimäärä.Onko Turkulaiset menettäneet
järkensä,,;)
Ihminen joka huutaa latteuksia kovalla äänellä ,puolustaen lähinnä Venäjän
intressejä.
Oma keskittymiskyky hänellä riittäisi tuskin nakkikioskin
pyörittämiseen puolta vuotta kauempaa. Talouden kokonaiskuvan osaaminen
täysi nolla.
Huutotaito hyvä 10
Vastaukset 7
Vanhimmat
Parasta mihin kommunistit pystyivät oli myydä toimimaton avaruusohjelmaraakile jenkeille ja saada siitä lots of DOLLARS $$$$$$$
Sitten kun jenkit suuttuivat mosse teknologiasta mitä heille oli kaupiteltu he saivat korvaukseksi toimimattomia kommunisti yugo -autoja :):):):)
.
No, suomessa on hieno esimerkki mitä vasemmisto on saanut aikaan, sen nimi on hyvinvointi Suomi. Tosin porvarihallitus on ajamassa sitä pahoinvointi Suomeksi.
Hyvinvoinnin työntekijöille nosti työntekijöiden ammattiliitot kautta maailman
1900-luvulla.
Vasemmisto lähinnä omi omiksi saavutuksikseen työntekijöiden saavutukset.
Maissa joissa kokeilu Vasemmiston pitkäaikaista valtaa on johtanut vääjämättä
sosialistiseen diktatuuriin.
Vasemmiston hyvinvointi?? hehehehehehehehehe hyvinvointi, eiköhän ne päättävät ihmiset saavat suomeen hyvinvoinnin. Vasemmisto ei tule koskaan päättämään mistään mitään ei ainakaan suomessa, täällä nämä anarkistit nauttivat elämästä toisten siivellä. Työ on toissijainen asia kuten tälle soin1nvelille myös. Vasemmiston "hyvinvointi" paketti, koppa koffilaista sekä laatikollinen 10 mg diabameja. Siinä vasemmiston hyvinvointi.
Taisi sinulla suojeluskuntakerhon perinteinen hyvinvointi mennä kansan hyvinvoinnin kanssa solmuun...Teillä jorman kanssa on noita pilleri hippoja ollut perinteisesti..
"Vasemmisto ei koskaan eikä missään maailmassa ole pystynyt kohentamaan ihmisten hyvinvointia"
Nyt kyllä tekisi mieli nimittää sinua sillä "R ja F" alkuisella termillä. Mutta olkoon kun tuo mielipiteesi on , perittyä , opittua, ja ulkolukua. Hyvinvointihan on vointia ympäristöön suhteutettuna. Ja mitä kansalainen kommunisti haluaa ja vaatii. Työtä, leipää,koulutusta ja terveyttä. Mitä työläinen tekee loistoautoilla, valtavilla lukaaleilla ja muulla mammonalla ?
Ei yhtikäs mitään vapauskin on joutava käsite onko eroa sillä , että on pankinorja tai muuten sidottu yhteen paikkaan ? Ne tarpeet jotka ihmismäinen elämä tarvitsee on olemattoman pienet.
Jos voi onnellinen olla pienistä asioista on onnellinen kommunisti. Jos kaikki omaisuus sopii reppuun ei tarvitse pelätä rosvoja. Tutki kirjoja siinä eräässäkin ohjeistossa sanotaan :" Jos sinulla on kaksi ihokasta, anna toinen puutteenalaiselle veljellesi." Raha kuuluu sille jonka kuva siihen on lyöty sanoi eräs puuseppä aikoinaan. Laulussakin laulettiin jopa Puudoisiin menevässä kuorma-autossa :"Missään vapaampi ei kansa voisi, olla kuin on kansa Neuvostoliitossa."
Joten Vappua työväen juhlaa sinulle, annettakoon se jyrkkyytesi sinulle anteeksi sillä et tiedä mitä olet sanonut !!
Voiko olla pahempia mahdollisia sekopäitä eli onnellisia kuin TERÄSMIEHET eli LENINISTIT? Mitä mieltä on nyt Tiekkariyhteisö sellaisesta henkilöstä, joka väittää todella kirkkain otsin jotain sellaista, että Marxilainen REVISIONISMI LD on mitä parhain ja hienoin Ajan Kuva? Oletteko Te Teräsmiehet eli Leninistit eli ts ANARKISTIT todella osa jotain sellaista yhteisöä, joka väittää siten, että ainoa hyvä aate on takuuvarmasti vain ja ainoastaan seuraava kehitelmä: Päämäärä on täysin toissijainen, sillä LIIKE on todellakin tärkein asia, joten pahin mahdollinen kuviokellunta ja kehitelmä on sellainen kuvio ja kertymä, joka on täysin jäykkä ja jossa LIIKE on korkeintaan Teräsmiehisen Etanan Vauhtia.