Kia autoissa

Akselit

Eivät ole karkaistu yhtä koviksi kuin länsi autoissa?

7

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naatiskelijakin

      Kyllä tosiaan jouset eivät ole yhtä hakkaavia eli ajamien on miellyttävämpää.

      • Kovaa

        Löysiä löllöjä, tulee merisairaaksi kun Kialla ajaa.


    • ei.ole.pieraistukaan

      Kia-autoissa ei ole karjaistu yhtä kovasti kuin länsiautoissa?

    • PerinEtuTaka

      Iltasanomissa on Kia naisille "Lähtöhinnaltaan noin 20 000 euron Stonicissa ei ole kuljettajan vireystilan valvonnan lisäksi muita uusia teknologisia ratkaisuja. "

      Höh, paremmin tuo sopii miehille. Helppo vaihtaa öljyt, suodattimet, tulpat, jarrunesteet eikä ole huoltoväli- ilmaisin jäkättämässä omatoisen huollon jälkeen
      http://www.is.fi/autot/

      Luultavasti öljynlaskuaukossakin on normaali kuusiokanta ja vaihteen täyttöaukko ylhäällä konetilassa. Tulpat eivät liene 25 cm syvivvä koloissa.
      Voiko tämä olla totta?

      • modern.technology

        Luulisin että tulpat ovat venttiilikopan keskellä syvän poteron pohjalla kuten kaikissa muissakin nykyautoissa. Nykyautoissa on suorasytytys eli puolat joka sylinterille yleensä suoraan tulppien päällä eikä kuten ennenvanhaan jolloin tulpat olivat yleensä moottorin etupuolella sylinterinkannen sivulla venttiilikopan alapuolella, niille oli kaapelit virranjakajalta ja jakajalle meni johto yhdeltä puolalta. Ei sellaisia ole enää missään uudessa autossa.


    • Eururu

      Voiko tämä olla totta. Kia on köyhien ihmisten auto. Muhahahahahaaaa. Pyllyyn hymyä. Muhahahahaaaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      467
      8391
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5760
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      252
      4713
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      49
      4565
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      61
      4075
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3692
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1667
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      90
      1128
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      41
      809
    Aihe