Ateistimies vei J. Tukiaisen elämän tuhoon

ateismiontätä

Katsoin YouTubesta videon ( Puhutaan: Johanna Tukiainen kävi helvetissä) ja siinä Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. Ei hän syytä siinä miestä, mutta tällaista seuraa on jumalattomuus.
Jumalalle kiitos, että Johannan elämä on saanut uuden alun.

9

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hienoahienoa

      Nyt Jumala voi käyttää Johannan kuuluisuutta Jumalan valtakunnan asialle. Varsinkin ulkomailla hänen todistuksiaan halutaan katsoa. Oli tullut yli 15 000 000 viestiä Instagramiin kunnes tili poistettiin. Vihollinen ei tykkää että sanoma Jeesuksesta kiinnostaa. Johanna sanoo tekevänsä uuden tilin.

    • rfherh

      Kyllä se on ihan johannan oma tolkuton päihteidenkäyttö ja sekoilu joka on vienyt johannan sinne sielun pimeisiin öihin. Jumalattomuudesta on ihan turhaa alkaa puhua,ei liity asiaan millään tavalla.

      • Ja vielä yksi syy on Johannan ilmeisen suhteeton huomionkipeys.


    • >>> Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. <<<
      Mites tuo juttu toimisi juridisesti. ? Siinä on kyseessä lapsen hy.........käyttö. Kun viaton nuori tyttö on houkuteltu pois jumalan turvasatamasta suoraan maailman pahuuteen.
      Vai onko juttu jo vanhentunut?

      • luetaikuunteletarina

        No tuli uskoon 14-15-vuotiaana, eli uskovan teinin elämää vuosia ja sitten Johannan ollessa 21 vuotias alkoi seurustelu ateistimiehen kanssa. Miehen ikää Johanna ei kertonut. Mikä tuossa oli epäselvää. Ei kai 21-vuotias ole enää alaikäinen.


    • >>> Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. <<<
      Mites tuo juttu toimisi juridisesti. ? Siinä on kyseessä lapsen hy.........käyttö. Kun viaton nuori tyttö on houkuteltu pois jumalan turvasatamasta suoraan maailman pahuuteen.
      Vai onko juttu jo vanhentunut?

      • Sorry, ei ollut tarkoitus tuplata.


      • Sorry, ei ollut tarkoitus tuplata.


    • ateismionmitäon

      Jumalalle on kaikki mahdollista jos ihminen suostuu uuteen ja elämän muutokseen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      879
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      613
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      558
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      513
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      492
    Aihe