Katsoin YouTubesta videon ( Puhutaan: Johanna Tukiainen kävi helvetissä) ja siinä Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. Ei hän syytä siinä miestä, mutta tällaista seuraa on jumalattomuus.
Jumalalle kiitos, että Johannan elämä on saanut uuden alun.
Ateistimies vei J. Tukiaisen elämän tuhoon
9
145
Vastaukset
- hienoahienoa
Nyt Jumala voi käyttää Johannan kuuluisuutta Jumalan valtakunnan asialle. Varsinkin ulkomailla hänen todistuksiaan halutaan katsoa. Oli tullut yli 15 000 000 viestiä Instagramiin kunnes tili poistettiin. Vihollinen ei tykkää että sanoma Jeesuksesta kiinnostaa. Johanna sanoo tekevänsä uuden tilin.
- rfherh
Kyllä se on ihan johannan oma tolkuton päihteidenkäyttö ja sekoilu joka on vienyt johannan sinne sielun pimeisiin öihin. Jumalattomuudesta on ihan turhaa alkaa puhua,ei liity asiaan millään tavalla.
>>> Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. <<<
Mites tuo juttu toimisi juridisesti. ? Siinä on kyseessä lapsen hy.........käyttö. Kun viaton nuori tyttö on houkuteltu pois jumalan turvasatamasta suoraan maailman pahuuteen.
Vai onko juttu jo vanhentunut?- luetaikuunteletarina
No tuli uskoon 14-15-vuotiaana, eli uskovan teinin elämää vuosia ja sitten Johannan ollessa 21 vuotias alkoi seurustelu ateistimiehen kanssa. Miehen ikää Johanna ei kertonut. Mikä tuossa oli epäselvää. Ei kai 21-vuotias ole enää alaikäinen.
>>> Johanna kertoi tulleensa uskoon 14-vuotiaana mutta tutustui 21-vuotiaana ateistimieheen ja siitä alkoi sitten hänen surullisen kuuluisa alamäki. <<<
Mites tuo juttu toimisi juridisesti. ? Siinä on kyseessä lapsen hy.........käyttö. Kun viaton nuori tyttö on houkuteltu pois jumalan turvasatamasta suoraan maailman pahuuteen.
Vai onko juttu jo vanhentunut?- ateismionmitäon
Jumalalle on kaikki mahdollista jos ihminen suostuu uuteen ja elämän muutokseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17513Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492