Tietääkö kukaan mitä tapahtui?
Mediheli Kiikassa?
Huolestunutkansalaine
5536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kunnan rikkain kokoomuslainen oli saanut sydänkohtauksen. Ei ole tietoa onko toipunut. Saattaa olla jo ihan uusi henkilö nykysenä kunnan rikkaimpana kokkarina siellä.
Kävivät tankkaamassa Nesteellä. Tietty.
Medi-Heli siirtyi "historiaan" – kiitämme erityisesti tukijoitamme
Kahdenkymmenen vuoden aikana Medi-Heli loi valtakunnallisen ensihoidon järjestelmän, joka nyt siirtyy uudelle toimijalle. Ilman kansalaisilta saatua tukea ei Medi-Heli olisi kyennyt toimimaan. Siitä lausumme nöyrimmät kiitokset meidän vastuumme nyt päätyttyä. Lääkärihelikopteritoimintaa koko Suomessa jatkaa sairaanhoitopiirien omistama FinnHEMS Oy, jota valtio rahoittaa. Medi-Helin luomalta pohjalta on hyvä jatkaa.
Perse järjestelmä olikin.
Hiano älynväläys. Kuia tulikin mieleen noin näin niinkuin klo 1:24 aamuyöstä? Ei kuitenkaan vastaa kysymykseen, tietääkö kukaan mitä tapahtui (Kiikassa)?