Autkokoulu lux KOKEMUKSIA

Ihmetouhua

Onko kukaan käynyt espoossa autokoulu lux:ia? Haluan tietää teidän kokemuksistanne?
Itselläni vain huonoja kokemuksia ja ystävilläni kanssa. En oppinut perusvaiheen teoriatunneilla MITÄÄN!!! Se miten teoriaopettaja opetti teoriatunneilla oli naurettavaa, oppintunneilla opettaja puhui enemmän rahasta kun liikennesäännöistä. Muistakaa maksaa perusvaiheen hinta, muistakaa maksaa muistakaa maksaa... kuhan saan rahaaa jne.. itse teoria tunnit kestivät paljon vähemmän mitä kuuluisi. Teoriatunnin piti kestää 2h mutta jostain syystä tunnin päästä opettaja vain sanoo "opitte varmaan jo kaiken voitais nyt jo lähtee" mitä opin? En MITÄÄN! Ylipäätään todella hämärää tämä firman toiminta.. olen muutamaan otteeseen kuullut, että ko firma kiertää veroja, tämän takia niin alhaiset hinnat. Eli jos sinua kiinnostaa mennä hotellissa vuokrattuun tilaan yhteen pieneen huoneeseen kuuntelemaan kun "teoriaopettaja" rapsuttelee mahaansa ja puhuu ei mitään, niin tervemenoa. Itse en suosittele paikkaa kenellekkään. Ja ainiin tämä "teoriaopettaja" toimii myöskin ajo-opettajana hän pyörittää yksin tyttärensä kanssa tätä bisnestä. Mitään liiketiloja heillä ei ole, tytär vastaa "työpuhelimeen" kotoaan vauvan itku taustalla. Ja ainiin rahat he vaativat heti, mitään maksuaikaa sinulla ei ole.
Ja ainiin ajotunnitkaan eivät kestä sovittua aikaa. Liekö bensa niin kallista ?

10

871

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marttiespoo

      Olen saanut samanlaista paskaa kokemusta kyseiseltä firmalta, en suosittele kenellekkään!!!

    • Anonymss

      Onko kelläkään muulla samanlaista kokemusta tästä? Kiinnostaa tietää harjoittelu ja syventävä vaiheesta tässä autokoulu luxilla...

    • Luxorq

      Pitääkö siellä maksaa käteisellä jokaisen tunnin aluksi?

    • FANrf

      noo, onko mitään uutta?

    • halpaonhalpaa

      Halvin ja paras ei kulje käsi kädessä, ei tässäkään asiassa. Paskan sait, kun paskasta maksoit.

    • Jjkkhg

      Itse kävin keväällä Luxin kautta ajokortin vajaassa kolmessa kuukaudessa. Nykyisin kai Liikennetaito Ikola? Ei mitään moitteita, ajotunnit maksetaan tosiaan kunkin tunnin yhteydessä käteisellä/kortilla. Teoriaopetus perussettiä, aika palikka saa olla jos opettajaa syyttää siitä ettei jotain autokouluteoriaa opi. Ainoa hankaluus oli, että opettaja oli tuolloin varsin buukattu ajotuntien osalta ja sai taiteilla että sai ajotunnit omaan aikatauluun sovitettua. Siitä huolimatta sai hyvin yksilöllistä opetusta, minkäänlaista liukuhihnafiilistä ei tullut. Hinta tosiaan kanssa kohdillaan.

    • ogsatu

      Käyn parhaillani Autokoulu Luxilla harjoitteluvaihetta ja syventävää vaihetta. Opettaja tosi mukava ja rento. Ei mitään valittamista ja plussana halpa hinta. :)

    • Ajokortillinen

      Aivan mahtava opettaja. 3kk ja ajokortti takataskussa. Jos ei opi niin voi syyttää vaan itseään. Seuraavat vaiheet samassa paikassa.

    • Kukkuu5362

      Todella huonoja kokemuksia. Opettajalta tosi vaikeasti saatavilla ajotunteja ja hän vastailee puhelimeen kesken ajon. Auto on kait vissiin hänen omansa, joten hän koko ajan hätäilee ettei sitä ”pilaa” oppilaat liian nopeasti. Halpa, ei hyvä.

    • kalamirri

      Ihan jäätävä autokoulu. Siis oikeasti välttäkää, paskempaa opettajaa tuskin löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      93
      2477
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2254
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2068
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      856
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe