Yle antaa neuvoja kansalle että pelolle ei saa antaa valtaa sillä terroristit haluavat sitä että ihmiset alkavat pelätä? Haluaisin kysyä näiltä Yle:n viisailta miten tuolla on vaikutusta terroristiin joka on mielipuoli eikä välitä siitä pelkääkö joku häntä tai ei pelkää hän vain suorittaa tekonsa välittämättä mistään mitään?
Me kansalaiset maksamme YLelle pakkoveroa ja tuo propagandaa viljelevä turhake anarkisti laitos suoltaa pelkkää paskaa eetteristä.
Ihminen on semmoinen että suojeluvaisto hallitsee meitä ja jokaisella on kallossaan se tunne että jotain saattaa tapahtua koska terroristeja elätetään täällä hölmölässä. Ihmisten on tavallaan pakko jatkaa elämäänsä vaikka terroristit ovatkin ympärillämme eikä se näy juurikaan päällepäin mitenkään pelolta.
Yle ohjeistaa kansalaisia
6
198
Vastaukset 6
- VarjojenMaalainen
Luulisin että tuo yllä oleva kirjoitus poistetaan sillä sehän on liikaa meidän vihervasureille ja anarkistivasureille jotka nykyisin hallitsevat tätä hölmöläämme.
- Sipiläorpo
Ei pelätä vaan halutaan potkaista pois ongelmien aiheuttajat.
Ja asettaa vastuuseen päättäjät jotka salli eitoivottujenkin vapaan pääsyn maahan.
- HölmölässäEletään
Yle hölmöilee jatkuvasti propagandallaan ja koko tuon puljun toiminta on lapsellista pelkkää hölmöläisten mediaa. Miten terrorismia ja terroristeja vastustetaan sillä että heitä ei pelätä ja muka parasta suojelua on ettei pelolle annetaa tilaa?
Jokainen tervejärkinen ymmärtää että paras keino suojella kansalaisia terrorismilta on estää terroristien pääsy tarkastamalla maahantulijoita ja heidän tavaroitaan sekä se tärkein onko passit kunnossa ja laillisia. Tuolla rajatarkastuksella saataisiin ainakin ne laittomasti maahan tulijat estettyä ja näin terroristien toiminta vaikeutuisi merkittävästi.
Miten on mahdollista että turvallisuuspoliisilla on tiedossa satojen terroristien oleskelu maassamme mutta mitään tuon uhkan poistamiseen ei tehdä vaan odotetaan sitä milloin nämä alkavat tappamaan viattomia kansalaisiamme?
Tämä kirjoitus on jo liikaa vihervasareille ja kommunisteille sillä eihän terroristeista saa kirjoittaa mitään ja menee kohta poistoon? - UskonEttäEnOleAinoa
Voin vakuuttaa että monesti itsekkin mietin liikkuessani paikoissa missä on paljon ihmisiä samassa tilassa sitä että milloin joku terroristi päättääkin tehdä päivästäni viimeisen?
- HerraPelkuritVallassa
Miten on hyväksyttävä tämä että nämä päättäjät jotka sepittävät meille sitä ettei pelolle saa antaa valtaa, mutta miten nämä paskanjauhajat itse heillä on panssaroidut autot ja joukoittain vartijoita ympärillä ja lisäksi poliisit vartioivat heidän kotejaan? Tuntuu ihan siltä että nämä limanuljaskot pelkäävät ihan oikeasti jotain tapahtuvan itselleen tain perheeleen eli he ovat antaneet pelolle vallan, mutta he toilottavat kansalle ettei saa antaa pelolle valtaa?
- EiPelolleValtaa
Paras malli kansalle olisi että nämä päättäjämme näyttäisivät sitä pelkäämätöntä mallia kansalle ja liikkuisivat turuilla tanhuilla samoin mitä me kansalaisetkin?
Kaikki me tiedämme mitä pelkureita nämä Orpot ja Sipiläiset ovat he vain puhuvat pelkkää paskaa ja se paska on jo heillä valmiiksi pyksöreissään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68878Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227793Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61701- 49634
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29479- 46477
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24467- 31450