Että jos te voisitte siirtää ne mopoautot koulun parkkipaikalle,eikä seisottaa kadun varressa ja autokoulun oven edessä?! On niin monta kertaa sanottu. Ja tilaa löytyy kyllä. Ja ehditte odotella vaikka nyt tuntuukin niin helpolta lähteä tosta vaankadunvierestä. Kyllä sinne kotiin ehtii.
Saatais katukin putsattua kesät talvet lumista ja muusta joskus vaikka päivälläkin kun eivät tökkis edessä.
Kun muutenkin takkuaa noilla vehkeillä joskus.
Saatais katukin putsattua kesät talvet lumista ja muusta joskus vaikka päivälläkin kun eivät tökkis edessä.
Kun muutenkin takkuaa noilla vehkeillä joskus.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun käytte sitä toista koulua. Vai oletteko kertaamassa uusiks vaan autokoulussa.
Pysäköintiä ei ole rajoitettu siinä millään tavalla joten parkkeeraa se tojotas vaikka ahteriisi.
Niin kun kaikissa pitäis olla kissankorkuisella kielto ennenkuin huomaa olla fiksu välkky ja huomaavainen :-) Eli tajuta itse?!
Se mikä ei ole erikseen merkillä kielletty on sallittu. Joten älä valita vaan kävele. Kävele kotiin niinkuin muutkin, sen sata metriä ylimääräistä.
Et esittänyt yhtäkään hyvää argumenttia, minkä takia parkkeeraisin ajoneuvoni johonkin muualle. Mikään laki tai asetus ei rajoita parkkeeraamistani autokoulun eteen, aion jatkaa parkkeeraamistani siinä myös jatkossa. Kiitos!