Saako Helsingin kaupungin asuntoon mitenkään AITOA valokuitua tai kaapelimodeemia? Pukinmäenkaari 7, Helsinki. Eli Heka Malmi.
Nykyinen Elisa ADSL pätkii ja hidastelee, vaikka Elisa toimitti minulle pari kk sitten uuden modeemin ja säädin siitä modeemista palomuuriasetukset minimiin, samoin Windows 7 oman palomuurin minimiin.
Nopea tietokone solid state kovalevyllä ja nopea WLAN-nettitikku eivät auta.
Aiemmassa asunnossani netti toimi tässä tietokoneessa erittäin nopeasti, asuin silloin HOAS asunnossa Viikissä ja siellä oli SONERA KAAPELIMODEEMI.
Helsingin kaupunki eli HeKa, hidas ja pätkii
HeKa_ELISA_SUCKS
2
435
Vastaukset
- wlan-tikku
Sonera-kaapeli-modeemi-asunnossani oli käytössäni sama wlan-tikku, kuin nyt elisa-asunnossa ja sama tietokone, eli vika on tuossa saamarin Elisa-adsl-roskakasassa.
- eiPäätä
Heka siirtyykin kilpailutuksen myötä käyttämään Elisan nettipalveluita, joista jo vuosia sitten vaihdoin pois... Että tervetuloa vaan taas kaatuileva netti takaisin vai? vtun vtu! Toivottavasti kilpailutusehdoissa on ehto "yhteyden on toimittava 24h/vrk".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432171Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151420Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141386Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711245Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21948Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist162838Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75742
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57736Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675