vpkviranomainen

fireziiffi

Jos haluat tietää mitä palokunta, poliisi ja ambulanssi parhaillaan puuhaavat hakeudu vaikka jäähallilla entisen kunnallisvaaliehdokkaan ja leikkipalopäällikön läheisyyteen. Hällä pauhaa jatkuvasti viranomaisten käyttämä radiotaajuus.

12

787

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaunoluistelija

      Eikö sieltä oo jäät jo sulatettu?

    • Panopäällikkö

      Oonko oma elämä niinku kunnossa....

    • audiman4

      Onko totta? Kyseessä vakava rikos!

    • puhtaus

      Sekin on rikos, mutta sitä ihmettelen Pirkanmaalla, miten ambulanssikuskit istuvat huoltoasemilla, käyvät kaupoissa asioilla työvaatteissa, eivät omalla autolla vaan ambulanssilla. Eiköhän se ole jo terveysriksikin, kun nuohotaan yleisillä paikoilla työvaatteilla ja palkka juoksee. Ei ihme, jos rahat eivät riitä terveydenhuollossa ja erilaiset infektiot valtaavat alueita.
      Luulisi ambulanssikuskeilla olevan samat säännöt kuin sairaaloissa työskentelevilläkin, eivät sairaalatyöntekijät saa työasuissa kesken työpäivän lähteä kaupungille ja palata samoissa vaatteissa takaisin työpisteeseen.

      • Entäs_kun

        tulee hälyytys? Lähteekö ne sitten huoltoasemalta kotiin vaihtamaan työvaatteet päälle vai miten? Käytä nyt hyvä ihminen sitä järkivähääsi!


    • Rikoson

      Jos on tosi, että ambulanssikuskit käyvät kaupoilla, huoltoasemilla tai baareissa työvaatteilla, niin rikos on. Ei työvaateilla todellakaan liikuta epäpuhtaissa tiloissa.

      • Ja_se_ambulanssi

        on siis leikkaussaliluokkaa puhtaudeltaan, vai ???


      • pönttöpää

        Laitahan jotain pykäliä esiin ääliö.


    • mulattimouhijärveltä

      Nehän on jo valmiiksi sairasta porukkaa joita lanssilla kuskataan,ei pöpö tai pari mitään meinää,se potilashan voi olla vaikka navetosta haettu meneekö lanssi sitten paaliin,On teitillä murheet,kannattas hankkia ihan oma elämä

    • Vaitiolovelvollisuus

      Niin tälläiset saavat leikkiä kuinka tahtovat valitettavasti.

    • LApuhelin

      Noi paloukot käy syömässä samassa ravintelissa ku mä ja aina niiden radio pauhaa viranomaiskanavalla. Sama poliiseilla. joskus ovat lähteneet kesken syömisenkin kun radiosta on jotain käsittämätöntä älämölöä tullut. Kai joku laki nyt kieltää tuollaisen. Olikohan ruoka niin pahaa että mielenosoitusmielessä lähtivät radioineen kesken pois?

      Kävin kerran syömässä Jämilläkin niin siellä niiden lentäjien radiot pauhas ruokapöydissä. Eikö tuota radioliikennettä nyt saa millään kuriin!

      • viranomaisverkko

        No voi voi.kun ei niillä oo sellasta ruokatuntia, että vois laittaa virven kiinni. Pakko on lähteä kesken syömisen, jos sun talos palaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1034
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      976
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    4. 56
      945
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      822
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      45
      785
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      162
      743
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      721
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      66
      697
    10. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      50
      624
    11. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      586
    12. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    13. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      556
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      500
    17. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      459
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      453
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      418
    Aihe