Lapsen äidin DNA testiin meno vitkastelu

cupcakedaddy

nyt olen tehnyt isyystestin itselleni, mutta lapsen äidillä on aina jotain kiirettä ettei testiin menoa voi tehdä, omasta testistä melkein 4 kk , ehdoteltiin aikoja ja kesäkuussa voisi onnistua, mutta jos sekään ei onnistu niin pelkästä isyystestistä tulee pitkä oikeustaistelu jonka loppua, jokainen viivyttely ahdistaa ja masentaa jos lapsi on minun niin jään hänen elämästä paitsi-äitiähän ei kiinnosta asia yhtään kun ei olla seurusteltu kun lapsi on saanut alkunsa, ihan vain seksisuhde oli.

2

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistakumi

      Jos äiti ei halua sinua itsensä ja lapsensa elämään, hän pyrkii viivyttelemään sen kaksi vuotta, jonka jälkeen lapsi on virallisesti isätön. Säästyt sentään elatusmaksujen maksulta ja veronmaksajat elättävät seksisuhteesi hedelmän, mikäli hän on nyt edes sinun.

      • 6478930

        AP tässä

        AL ulkopuolella syntyneen isyyden saa koska tahansa isäehdokas selvittää, selvitys ei tunne aikarajaa , äiti voi viivytellä mutta oikeuden kautta selvitys tehdään halusi äiti sitä tai ei. Toivon mukaan sitä ei tarvitse tehdä koska taas menee aikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe