On kyllä kurjaa kun ihmiset ottaa haukkuherkkiä koiria kerrostaloihin. Tässä on taas kuunneltu koko ilta haukkumista ja ulinaa. Toivottavasti omistaja tulee pian kotiin, että ei tarvitse yöllä tuota kuunnella. Jos ihmiset ei piittaa miltä muista asukkaista tuntuu, ajattelisivat edes sitä koira parkaa. Telkkari vaan isolle, niin ei kuulu koiranhaukku. Alkaa olla hermo tosi pinnassa. Voi hel##tti tätä touhua !
Haukkuvat koirat
sdfghjklöpio
34539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Kannattaa mennä juttelemaan asiasta koiran omistajan kanssa. Hän ei välttämättä edes tiedä, että koira haukkuu yksin ollessaan. Asiaan kyllä saadaan korjaus jos omistaja on tolkullinen ihminen.
Yleensä ei ole tolkullinen, vaan alkaa selitellä, ja kieltää koko asian. Mut silloin auttaa vain väkivalta. Sekä omistajaa että rakkia kohtaan.
Kyllä suurin osa ihmisistä on ihan fiksuja. Te mouhottajat olette onneksi vähemmistö.
Tätä juuri tarkoitan, koiran omistajat puolustelee ja vähättelee. Tuki sen pirun rakin turpa !
Niin, ethän sinä tietenkään voi ymmärtää, että ongelmat ei ratkea väkivallalla. Se kun on ainoa keino, johon itse pystyt. Ei vaan näytä tepsivän mihinkään, ja fiilis on sen mukainen.
Kyllä tepsii. Hengetön rakki ei räksytä !
Nauhoita pieni video jossa ääninäyte ja eiköhän homma ole sitten sitä myöten todistettu.
Myrkkyä, myrkkyä, myrkkyä, myrkkyä......
Ei se omistaja kuitenkaan sitä syö. Ei se ole elukan syy jos on asennevammainen omistaja.
Pahimpia ovat rummuttavat kakarat, jotka luulevat olevansa jotain hemmetin mootsartteja. Kauheeta kolinaa pidetään vailla lahjakkuuden häivää. Voi hyvää päivää!!!
On sit väärä asumismuoto jos et elämän ääniä kestä.
On sit väärä asenne kanssaihmisiä kohtaan jos muiden häiritsevään käytökseen puuttumista pidetään "elämän äänien" kestämättömyytenä?
Anna osoite niin pyydän tulla teille mesoamaan.
Hiukan kovat konstit ! ehkä kuitenkin yhteys isännöitsijään tai eläisuojeluviranomaiselle on parempi kuin myrkkyttäminen. Koira on jo saanut pahimman mahdollisen rangaistuksen huonon omistajansa muodossa.
"Koira on jo saanut pahimman mahdollisen rangaistuksen huonon omistajansa muodossa."
Koira on siis ottanut omistajansa muodon :O Ohhoh! Toivottavasti omistaja ei ole aivan muodoton.
Koirat pitäis kieltää kerrostaloissa.
Koirat ei hauku ollenkaan niin pahasti kuin tollot ihmiset. Kerrostalojen ihmiset syyllistyvät jopa kunnianloukkauksiin haukkuessaan.
Niin pitäisi sekä myös omakotitaloissa. Rakinomistajat hakeutukoot omiin gettoihinsa, aitojen sisälle. Sinne ei sitten tarvitsisi viedä verovaroilla kustannettavia julkisia palveluita, koska eivät koiranomistajatkaan anna työssäkäyville veronmaksajille kotirauhaa.
Älä valehtele. Eivät ne missään töissä käy, koska niillä on kaiket päivät aikaa kuunnella naapurin rakkeja.
Rinkelikadulla????
Mitäs Rinkelikadulla?
https://www.digitaldogsitter.com/fi?gclid=CLml0NvN4NMCFVPGsgodbwULVA
tota voi kokeilla ja sähköpanta on myös hyvä ! jos ei muu auta, niin koiralle uusi koti tai muutto jonnekkin metsään, missä ei ole häiriöksi muille asukkaille.
Se menee niin päin, että se joka ei kestä ääniä, muuttakoon metsän keskelle kerrostalosta pois.
No ei kyllä muuten mene ! Jos rakkisi haukkuu, etkä saa hiljaiseksi sitä elukkaa, koira lähtee, tai sinä ja koira lähtee. Voit olla varma siitä.
Mitenkä olet ajatellut tuon lupaukseksi laittaa täytäntöön?
Ihan kuule laillista ja virallista reittiä pitkin. En ajatellut tulla itse, jos sitä tarkoitat.
Mitä se laillinen ja virallinen reitti tarkkaan ottaen tarkoittaa?
Meille tuleminen ei auttaisi ainakaan tähän ongelmasi, kun täällä ei ole haukkuvia koiria.
Pahimpia Nokialla on haukkuvat ämmät. Itteensä ne vaan kehuu, vaikka ei mitään syytä kyllä oo.
Koira ei hauku yksin ollessaan jos laittaa radion päälle.
ilmoitus eläinsuojeluun...onko kyseessä vaahterakadun pikkukoirat....
Ei ole, taitaa olla joka kadulla omat räksyttävät koirat.
Aloittaja vois lopettaa sen muista asunnoista kuuluvien äänien kyttäämisen. Laittais vaikka itse radion päälle tai kuuntelis kuulokkeilla. Koirien haukku on normaalia asumisen ääniä.
Koita itse olla koko ilta kuulokkeet päässä sen vuoksi että yläkerran koira meuhkaa koko illan. Potkut sinun kaltaiselle isännöitsijälle. Koirien jatkuva haukku, ulvominen ja lattian kaivaminen ei ole normaalia. Jos omistaja ei välitä mihin kuntoon elukka kämpän laittaa niin se on hänen ongelma. Mutta elukka kärsii myös tosi paljon.
Ehdottomasti yhteys eläinsuojeluvalvojaan. Kuulostaa siltä, että koirien asiat ei ole hyvin! Onko omistaja päivisin niiden kanssa vai ovatko ne aamusta iltaan yksin?