http://keskustelu.suomi24.fi/t/14834503/hesari-oksensi-piinaviikko-jutun
Täytyihän hesarin saada jotenkin julkisuutta.
Mutta tuota juttua ei saanut arvostella, mutta vapaiden suunnan seurakunnissa tulee arvioida onko sanoma oikea ja raamattu jopa kehottaakin oikeassa mielessä arvostelemaan kaikkea ja pitämään vain sen mikä on hyvää.
1Tess. 5:21 mutta koetelkaa kaikki, pitäkää se, mikä hyvää on
Tuo hesarin piinaviikko juttu löytyy osoitteessa
1
201
Vastaukset 1
- Anteeksi-vain
Näyttää siltä että kaikki jotka eivät kuulu ev.lut- ordoks- roomkat-kirkkoon tai muslimeihin ne ovat Vapaata-riistaa ilman ehtoja. Noiden toimia ei saa arvioida ei edes kommentoida.
Tuon hesari jutun mokaajat ovat kaikki ev.luttereita ja heidän tekemät mokat on nyt hellareiden syytä. niin, että risumiehiä tämän jälkeen näyttää tulevan vain lisää.
Helluntalaisuus ei ole uskonto, vaan uudestisyntyneiden pyhien yhteisö: Hellareilla ei ole meedio- eli unissasaarnaajia, ainut ongelma, on jatkuva herätys sanan käyttö ja kirkollistuminen. Tuota herätys mantraa mättää myös kirkon sisällä olevat herätysliikkeet.
Tuossa Kirkon Piinaviikko jutussa mainitujen henkilöiden joukossa on ainakin kahdeksan ev. luterilaista.
No hesarihan onkin tuon saddukeusten lahkon pää-äänen kannattaja, Tämän nimen muuten antoi Helsingin Saalem seurakunnan saarnaaja, Kai Antturi ennen kuolemaansa.
Kuuntelin Mauri Vikstenin "on asettanut meidät taivaallisiin.” äänitteen http://www.saarnatuoli.net/?page_id=35
ajatuksia ja mieleeni päällimmäiseksi jäi tämä, hönen kuulijoilleen antama kehoitus olla likaamatta omaa pesäänsä. Viksten otti kodin puhtauden esikuvaksi pääskyset ne vaalivat koti pesän puhtautta niin tarkasti, ettei sitä tarvitse jokavuosi rakentaa uutta. Ja kun emolinnut hakevat poikueelle ruokaa niin aina he vievät poikueen jätökset mukanaan pois pesästään, Viisaita kun ovat. niin pesää ei tarvitse muurata jokaisena kesänä edes uudestaan. Poikanen, joka lähtee pessästä liian varhain joutuu yleensä kissojen saaliiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom701143- 65903
- 55880
- 202880
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66876Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70735Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal216732Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72722- 42716
Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki35698Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S54609Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26588- 42568
Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47484Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen169474- 18468
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12437Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9404Makeinen, asiaa sinulle
Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il28403J-mies!
Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin32392