Lindsrömmulle kotikylään... Muistoksi sitkeästä työttömin kusetuksesta!
Kusettaja patsas?
51
493
Vastaukset
- Wernerix
Kannatetaan
- jälkipolvetmuistakoon
Tylttömien kusetus niin rajua, että patsaasta iso?
- Paska-persut
Lindström pääsee tämän eduskuntakauden jälkeen nauttimaan omista päätöksistään. Se on fakta. Ei taida noilla näytöillä löytyä suojatyötä eduskunnasta putoavalle persulle.
- tuloksetta
Pääsee hakee niitä 12 työpaikkaa kuussa.
- urea-on-lannoite
Nyt kiireesti näköispatsasta pystyyn ja tulevaan työttömien aktiivimalliin lisäponsi, että työtön voi karenssin välttääkseen käydä (12kertaa/3kk aikana) lirauttamassa patsaaseen ja näin kaupanpäälle saataisiin vielä mallinmukaisesti oikea kauniin keltainen värikin . Vaikutusarvio työllistymisestä on sama tai hiukan suurempi kuin nyt lakiin kaavailluilla kyykytyshakemuksilla, eikä siinä vielä kaikki, sillä tunnetusti urea on hyvä kasvimaan lannoite, jota hallituksen kaaduttua ja sopeutumis rahalle siirtyvät persuedustajat voivat kuskata porkkanapenkkeihin ja näin kasvatetuilla pulleilla kuskaroteeni porkkanoilla kasvataa uuden aihion aivojen siihen osaan missä normaali persvapaalla kansalaisella on JÄRKI.
Ehdotan myös pohdittavaksi, pitäisikö käkikello ministeriön järjestää julkinen joukkoliikenne tai jopa metro tälle järjettömyyden patsaalle vai onko riittävää valmistaa 1/3-kokoisia näköis pahvilinströmeitä maakuntien toreille.
- työpaikatlisääntyy
Lindsrömmin patsas joka vaalihuoneistoon muistuttamaan äänestäjiä petosoersuvaarasta?
- tarkkanaäänestäessä
Lindsrömmin patsas edeskunnan eteen..Muistoksi ja varoitukseksi jälkipolville kusettajapersuista!
- kaikkipetoksetmuistissa
kalenteriin pitää saada myös kansallinen petospersu päivä. Ajankohdaksi sopinee vuoden pimein päivä.
- Kaasuuuni
Honkajoki honkajoki
- Funlandiankansalainen
Hyvä ehdotus. Soinille myös lapamato patsas Iivesniemeen. Soinissa kiteytyy150 kg moraalittomuuutta ja vastuunpakoilua, lajinsa maailmanennätys.
- raskainpetoksin
Millanen patsas kuvaa selkärangatonta?
- Funlandiankansalainen
Lapamato tai käntsäkasa kalliolla.
- työmies.vinkkasi
Mätisäkki?
- hyvävinkki
Siihen Soininpää?
Hävetkää ette itse pystyisi parempaan
- vituntollo
Meinatko, että meidän pitäisi vaatia työttömien ruoskintaa toreille kärrynpyörässä? Vai vielä pahempaa?
- Fakta.juttu
Huvittavinta oli kuunnella Linströmin ulosantia noissa oikeusministerin asioissa, myötähäpeää tunsi varmaan suurin osa. Nyt on todettava että on väliä kuka ja millainen on oikeusministeri. Oppi ja tietämys kuuluu ja näkyy eikä tarvii kuulijankaa hävetä. Satuin näkemään eilen Maikkarin uutisextran, jossa haastateltiin Häkkästä uutta oikeusministeriä .Mikä ulosanti !!! Ja sivistys kuuluu ja näkyy. En ole kokoomuskannataja mut pakko todeta tosiasiat. Lindström ei ole ministeriainesta missään asiassa. Kelpaa vain riviedustajaksi ehkä paras palata paperitehtaaseen.
- persujenpetokset
Patsas pitää saada, että suku muistaa papparaisen tyrimiset?
- Kerran_petetty
Luuletko tosiaan, että Lindströmillä on jotakin asiaa paperitehtaaseen? Minä luulen, että hänet kannettaisiin ulos sieltä, niin kuin Vennamo eduskunnasta.
- jaraportoimaan
Kohta Lindsröm pääsee hakemaan mitä 12 työpaikkaa viikossa...
- Kusetusta
Lindströmillä,on pillustaja Toimin vankkumaton tuki toimilleen vähäosaisten kusettajana.
Olisiko Lindströmin patsaan kusettaja sellainen että pitää työttömän kalua kourassaan ja ohjaa suihkua työttömän murtoihin, vai ihan perinteinen silmäänkuseminen polvillaan olevan työttömän silmään.- konkeretiaa
Tyhmä kansa tarvi suoraan silmäänkusevan patsaan!
- kenttä.pohtii
Manneken Piss patsas lorottaa Brysselissä altaaseen.
Jarppa patsas kusee suoraan äänestäjää silmään.
Siinä se kulttuuriero? - Silmään_kustu
Laitetaan patsaskeräys vetämään. Teetetään muotti josta saadaan silmäänkusevia Lindströmeitä joka paikkakunnan kunnantalon eteen varottamaan äänestäjiä politikkojen petollisuudesta jonka ruumiillistuma Lindström on.
- niin.siinä.käy
Jokainen Lindström patsas kusee aina heti silmään, kun sen ohi kulkee? Aika hurjaa.
- suuri-patsashanke-vireil
mielenkiintoista ja ehdottomasti demokraattista, koska se kusisi silmään myös kaikkia persukannattajia ja persedustajia mukaan lukien perslinstöm ja soini. Sehän olisi kuin dimo, kusettaisi kaikkia.
- kakssadasta
Persukannattajia tosi harvasa..Harvoin osuisi kohdalle!
- hyvä-perssovellus
nyt on kehitetty uusi digisovellus näiden löytämiseen.
http://paatos.kapsi.fi/Tyohakemusgeneraattori.html
- Jamonistaa
Hakemukseen voi cvehen laittaa, että lyömätön kokemus tynhaussa? Hakemusten teossa.
- ps-pettää-AINA
Joka kuntaan persujen kusettajapatsas muistuttamaan, että persut pettävät aina.
- persutosaa
Nyt pitää oilein kusettaja ryhmä laittaa..
- veronkiertopytinki
Mikä Turuselle hallintaverolaista?
- ureaikoni
kiireesti patsas.
- petoskoonmukaan
Soinin kusettajapatsas ja sen kullitettu viisari näkyvät Pyrsseliin asti?
- Opteam
Kustantaa ilomielin
- lintsrömmin.pihvi
Lindströmmille voi tehdä lindsrömmin pihvipatsaan.
- patsastoimikunta
kiitokset jo nyt kaikille kusettajapatsaan ideointiin osallistuneille. Nyt hankeen kultuurillisuus ja tarpeellisuus on kiistatta todistettu. Toki kaikki uudet ideat ovat tervetulleita edeleen tälle sivustolle ja koska aika rientää, niin näillä loistavilla innovaatioilla voi jo laatia avustushakemuksen liikunta ja urheiluministeriölle, joka on luvannut kohdistaa tuet entistä tasapuolisemmin (persuille) hyviin hankkeisiin.
- pakkotyhjäähakea
Nyt voi lisätä ruoskan ja hakemusnipun!
- toimin-patsas
Esitän patsastoimikunnan johtoon toimia sillä hän on osoittanut "miehistä" kyvyykkyttä jo menneinä hyvinä aikoina, no ainakin tekstareiden muodossa, vakuutaa patsaan olevan tanassa.
- PärSaukko
Kannatetaan.
Näköispatsas ei kuitenkaan tule kyseeseen.
Puinen megajytkydildo lienee paras.
Lindströmin patsaan vierelle tulee asettaa toinenkin, hiukan isompi megajytkydildopatsas Timo Soinille. - PärSaukko
Korjaus aiempaan ehdotukseeni koskien patsaan materiaalivalintaa:
Patsas (patsaat) tulee tehdä lehmänpaskasta.
Patsaiden pällistelijät saavat visuaalisen ärsykkeen lisäksi hajuärsykkeen.
Persuiden homma haiskahtanut jo pidempään.- kestäväkehitys
ikäänkuin tuoksuva biolindström, HIENOA
- Jarppa-fani
Ei sitä patsasta Kuusaalle tarvita, pystyttäkää vaikka Anjankosken kaatopaikalle. Aikanaan voi pistää sitten opastusviitoja hautausmaalle, jotta voi käydä haudalle kusemassa.
- petospatsas
Joku voisi laittaa keräyksen pystyyn patsas hanketta varten jossa kuvataan kahden petossuomalaisen toimia ,Lindströmin työttömien ja duunarien kyykyttämistä ja Soinin vastuunpakoilua ja puolueen myymistä oman palkkioviran hinnalla,varmasti joku oikea taiteilija osaa tällaisen kehittää josta nämä kataluudet tulee esiin.
- leivänsuusta
Ei Mattilan sairaiden kusetusta pidä unohtaa..
- AssForSale
Nyt tää amerikkalaista tyyliä hehkuttaa!
Ei ole sosiaaliturvaa nii on sitten pakko työllistyä!!!
Hieno mies tämä veitikka ja vielä väsyttää töissä olo häntä...ai saatana mikä runkkari!
Ilkee paskiainen sairauslomilla vielä olla kun muita kaiken vaivoin hankitun edun on viemässä!
Tää on niiiiiii persua!!! - mad-ranger
Sanokaa mun sanoneen että tuo nahkakuula kävelee vielä jonkun korvauksia ilman jääneen nyrkkiin.
- ApinaLaumaUlisee
Täällähän melkoinen Lindström-vastainen apina-lauma kirkuu tuskissaan!
Onko Banaanit loppu? - Taidetta_kansalle
Liettuassa on patsaspuisto, johon on koottu Leninin, Stalinen ja vastaavien kansansortajien patsaita. Persut kyllä antsaitsevat omansa, nimeksi vaikka Kansankusettajapuisto. Turistit voisivat käydä lirauttamassa eniten inhoamansa päälle.
- kustaBanaanissa
Sinultakin banaanit loppu?
- lorunloppulindströmmi
OnOn. Lintsrömmi vieny kaikki banaanitki. AhnesPaska.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1602237Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222084Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka4921616Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3111388Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J4201209Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte191178Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s1341056Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.1071045kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001035Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6880