Ihmisiä on erivärisiä, aivan valkoisia ja pikimustia. Näiden älykkyysosamäärät myös poikkeavat merkittävästi toisistaan useiden kansainvälisten tutkimusten mukaan.
Näitä ilmiselviä asioita ei kuitenkaan saisi sanoa. Yhteiskuntamme on jopa keksinyt näille toteamuksille sanan vihapuhe jota yritetään kriminalisoida vaikka laki ei sitä tee.
Ilmoittaudun nyt rasistiksi, vihapuhujaksi ja yllytän vihaan tyhmiä kansanryhmiämme vastaan jotka eivät realiteetteja näe kommarinpunaisten lasiensa läpi.
Olen varmuuden vuoksi vielä sitä mieltä että maatamme mädätetään poliitikkojen toimesta tuomalla maahamme laimoittain umpityhmiä loisia jotka aiheuttavat 3 000 000 000 euron vuosittaiset kulut maailman tappiin saakka.
Nettipoliisiarmeijamme paikallisaa minut helposti koska kirjoitan tätä kiinteältä kotikoneeltani. Varattomana eläkeläisenä minulta ei sakkorahoja saa. Vankeustuomio on hyvin epätodennäköinen mutta lähden Sörkkaan enemmän kuin mielelläni pariksi kuukaudeksi. Siellä riittäisi selkääntaputtelijoita ja kahvin tarjoajia.
Olenko rasisti?
6
199
Vastaukset 6
- hufufi
uugi buugi minä musta uggo minä 10 ao!
- osa-rasisti-vai
Rasisti on se joka vikaa kaikkia muun rotuisia kuin omaa rotua olevia ihmisiä. Minä en siis ole sillä vaimo on aasiasta ja tuttuja työn puolesta Japanista ja Intiasta mutta en siedä nekruja enkä Lähi.Idasta tulevia ollenkaan. Ei voi kukaan siis sanoa että olen rasisti.
Rasismi on luonnollista. Ei sen tarvitse välttämättä olla vihaa, mutta jonkin asteinen ennakkoluuloisuus on meissä kaikissa. Huomatkaa, että se ei ole myöskään valkoihoisten yksinoikeus. Myös afrikkalaiset ovat rasisteja valkoisia kohtaan, ja suoraan sanottuna pahimmat rasistit, joita olen koskaan tavannut, ovat olleet arabeja. Rasismilla on kuitenkin haittavaikutuksia yhteiskunnassa, ja niitä on syytä yrittää torjua. Se ei kuitenkaan onnistu kieltämällä tai kiistämällä rasisti. Ensin pitää hyväksyä tosiasiat: kun tunnustamme olevamme rasisteja kaikki, on helpompi tietoisesti yrittää eliminoida niitä haittavaikutuksia.
- rasismi-kortti
Paljon suurempi haittavaikutus on se, kun oman maan, kansan ja kulttuurin puolustaminen tulkitaan rasismiksi!
- Bror-Erik1974-ussr
En usko että aloittajan kaltainen rasistitonttu ketään kiinnostaa.Olet harmiton höpöttäjä,et
enempää.- kuvasitko_itseäsi
Taisi tulla freudilainen lipsahdus? ;-)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72477Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20456Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430