Katsastus suoritettu peugeot 307 /2006 farmarilla

käyttöautot

Jotkut on kai tällä palstalla joskus pitäneet peugeotin katsastusta vaikeana.

Autolla on ajettu 285000km ja kone on 1.6 bensa farmari,meni läpi katsastuksesta.

Hieman minua arvelutti kun olen kuulunut että on ongelmia saada läpi,ei ollut mitään tuossa,ostin tuossa loppu talvesta ja ajellut sillä tuon 10000km tähän päivään niin arvelutti ihan josko olisi sitten niin että ongelmia tulisi.

Renkaat laitoin uudet alle hakka green 2, ja voiko tästä kesä auto enään paremmaksi tulla? on farkku on ilmastointi ja suhteellisen nyaikainen sekä ruosteeton ja ei vie öljyä eikä nesteitä.Halpa ostaa käyttö autoksi käytettynä.

2005 jälkeen saa uudella korilla kivan näköisen pirssin alle,tosi kiva ajaa kaupungilla,näkee kaus ja on helppo mennä.

Ennen tuota meinasin ostaa vanhan 2000 luvun alun mersun mutta onneksi en ostanut,ei se ole hullumpi näköjään pösön osto pitoautoksi käyttöön.

Eihän toki kyseessä ole matka auto, mutta normikaverille hyvä käyttöauto ajoon.

On muuten ensimmäinen pösö jonka olen ostanut.

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinononinninoninoni

      285tkm ajetussa on ollut jo pakko uusia merkittävä määrä osia, jotta se pysyisi liikenteessä mukana.

      Jos autoa on korjattu ja huollettu asianmukaisesti niin eihän se katsastus tuota ongelmaa. Jos sensijaan kaikki huollot ja pakollisten kuluvien osien uusiminen jätetään seuraavalle omistajalle, kokemus voi olla hyvinkin erilainen, kuin mihin olet nyt päätynyt, automerkistä riippumatta.

      Itse omistan 20 vuotta vanhan 406:den, kolme viimeisintä katsastusta läpi kerralla ilman huomautuksia.

    • käyttöautot

      Niin toki autoa pitääkin ajoissa huoltaa .

      Tuolla meitin 307 :llä on yksiajokorttikin opettu ajaa tytölle,siinä on luvat siihen mutta polkimet on otettu pois nyt.

      Yhdellä aikaimmin olevalla ranskalaisella autolla citroenilla joka oli meillä niin se oli niin osaa viemätön auto kun olla voi,hdi kone 2.2 ja loistava ajaa kaasujousituksella,mittari lukema oli myydessä 560000km ja näin sitä myöhemmin niin lukema oli yli 600000km.

      hdi koneiset 2000 luvun alkupäästä ne kesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe