Eipä syrjäytyneet edes juuri piilottele käyttöä ja kaupantekoa karkkarissa. On etnistä pössyttelijää ja kotimaista pilleripäätä. Kai tähän vain täytyy tottua. Yhteiskunta on luovuttanut karkkarin osalta. Etniset ryhmät tappelee ja puukottaa toisiaan. Huumeidenkäyttö on avointa. Miksi karkkari päästettiin tähän tilaan. Olen talossani ainoa työssä käyvä.
Huumeidenmyynti avointa Karhuvuoressa
Surullinentyömies
13556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kun se rakennettiin sinne sijoitettiin/sijoitetaan yhteiskunta kelvottomattomat. Koko kotkan kerma.
Sosiaalidemokratian ihanne yhteisö. Mitä enemmän ongelmia niin sitä enemmän saadaan työtä luotua eri tahoille valtion velkaa kasvattamalla.
Miksi huumeongelmaan ei puututa tosissaan? Koska se palvelee sosiaalidemokratian etuja. Tosin pitää muistaa, että huumeongelma on vain yksi sosiaalidemokratian luomista sosiaalipoliittisista ongelmista.
Hörhöt samaan paikkaan on hyvä ja huono systeemi. Karhuvuori on valittu siihen. Hyvä systeemi on se, että lähtö tulee hörhöille jos asuvat normaali talossa kun muut ei niitä hyväksy. Keskittämisen miinus on kuitenkin se, että kun ne on yhdellä alueella, Karhuvuoressa, niin rikollisuus tiivistyy myöskin sinne ja poliisi partiolla on suuri työ alueella. Huumekauppa on otollinen silloin kun ne on samalla alueella mikä on miinus, heille hyvä taas. Puukkokin kyllä heiluu ja muu siellä mikä on miinus sekin. Toisaalta rumasti sanottuna kun tappavat toisiaan niin yhteiskuntaa helpottaa se taloudellisestikin.
Narssulle on nyt mielenkiintoinen aihe hörveltää. Katsotaas kohta kommentteja, heh.
Mistäs lepositeistä sinä vainoaja taas karkasit unelmoimaan jarssustasi? :) Soita sille ja kerro rakkaudestasi.
Poliiseille hyvä juttu kun ovat samassa paikassa ryhmässä kun ei tarvitse koko suurta aluetta kontroloida ja rikolliset löytyy helpoimmin ja niiden yhteydet keskenään. Kaikki alan hörhöt tuntee toisensa.
Narssulta meni perseelleen hyvä juttu niin miinuksen kärsineenä vääntää toisin päin, että sitä paskaa jokin rakastaisi. Naisensakin joutui suuren yrityksensä jälkeen lopettamaan suhteen kun narssun sairaudet vain paheni, pakko oli lähteä ja jättää nasrssu. Parempi mies löytyi. Nyt ronkkuu täällä kuin h moilanen ja trollaa kaikki tuntemansa.
Hyvät löytyy akanoista. Niin narssun tapauksessakin. Narssun nainen löysi hyvän ja akana narssu meni tuulien mukaan kevyenä mitättömänä kuorena, jyvää ei ollut painona.
Arvoisia jarssua fanittava vainoaja. Täällä keskustellaan karhuvuoren huumeongelmasta. Pitäisitkö jarssufantasiasi erossa? Ei nuo jatkuvat sekoilut ihan oikeasti kiinnosta ketään muuta.
Eihän se mikään ongelma ole. Ongelmia tulee jos ei sitä saa. Onneksi Kotkassa on monta paikkaa.
Ongelmia tulee jos niitä ei saa??????.
Yritä ite jättää annos väliin jos oot ollu koukussa pitkään urpo
Kauhuvuori. Sosiaalidemokratian ihanneyhteisö.