27.4 todettiin keuhkokuume kuvien perusteella, crp maltillinen 53, olo sitäkin huonompi.
2.5 terveyskeskukseen mittaamaan crp 68, uusi lisälääke ja keuhkokuume oli mykoplasma-peräinen.
4.5 teki vointi täyskäännöksen, siitä asti ollut suht hyvä vointi. Yskäkin on todella vähäistä ja ensimmäistä kertaa tuntuu että alkaa paranemaan.
Huomenna 7.5 olisi sukulaisen valmistujaiset ja olen kahden vaiheilla menenkö. En juo eikä muutenkaan mitkään bilejuhlat..
Mitäs mieltä olette?
Toipumassa keuhkokuumeesta ja huomenna juhlat
Siiiiirpa
1
247
Vastaukset
- Tapsa591234
Eiköhän kannata kysyä lääkäriltä.. Ja kuulostella itse omaa oloa.
Jos haluat lukea mykoplasmasta lisää niin alla olevalla sivustolla on lisää tietoa:
https://www.terveysoireet.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019599Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314365Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1133936Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu973817- 2013347
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182827Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221357Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its701327- 901154
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151141