Peruspetos

Kaiken on Soini pettänyt!
785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä jää jäljelle kun itsensä pettää, kysyi Timo 2011. Nyt tiedetään vastaus. 150 kg setelirangaista moraalitonta ruhoa.

Äänestä
  • Ihmisraunio, henkisesti ja erityisesti fyysisesti.

    Äänestä

Kaikki pettänyt ja pettää.

Äänestä
  • HöpöHöpöVenevero+peruttiin+ja+nyt+60%+lähdeverosta+pidetään+kiinni.+Turusta+lainaten+"perussuomalaiset+ei+hyväksy+alle+50%+lähdeveroa".Luotan+2.+kauden+kansanedustajaan,+hallintarekisterin+hyväksyjään,+entiseen+vastustajaan.

    Äänestä

  • DatsunLuupää kirjoitti:

    HöpöHöpöVenevero+peruttiin+ja+nyt+60%+lähdeverosta+pidetään+kiinni.+Turusta+lainaten+"perussuomalaiset+ei+hyväksy+alle+50%+lähdeveroa".Luotan+2.+kauden+kansanedustajaan,+hallintarekisterin+hyväksyjään,+entiseen+vastustajaan.

    Koska meillä oli venevero? Soini uhos sitä vaalilupauksena ja nyt peru vaateen.. Mitään veroa ei persut saa..Paitsi kusetusveroja eläkeläisille?

    Äänestä

Vain poliittisesti umpihullut uskovat enää soinistien satuja.

Äänestä

Minä en kyllä luota yhteenkään kansanedustajaan, mutta luotan Hirvoseen ja hänen asiantuntemukseen. Sotehan on se asia jonka vuoksi on nyt kiire saada tämä hallintarekisteri.

Tunnettu harmaan talouden tutkija, verotusneuvos Markku Hirvonen:
– Kun omistuksen julkisuus ja läpinäkyvyys häipyy, se antaa mahdollisuuksia erilaisiin väärinkäytöksiin, ensisijaisesti tietysti verotuksen välttämiseen. Osinkotulot ja myyntivoitot voidaan pitää piilossa verottajalta, mutta se antaa myös mahdollisuuksia esimerkiksi korruptioon, kun kytkennät päättäjien ja hankinnosta hyötyvien yritysten välillä katoavat, Hirvonen avasi hallintarekisterilain avaamia seurauksia Ylen aamu-tv:n haastattelussa lauantaina.

– Jos ajatellaan esimerkiksi tulevaa soteuudistusta, niin olisi tärkeää tietää, mitkä ovat päättäjien ja palveluja tarjoavien yritysten väliset kytkennät, Hirvonen toteaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerranpettynyt kirjoitti:

Kaiken on Soini pettänyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu