Oliskohan jollain kokemuksia noista ulkomaisten lehtien tilaamisesta suoraan himaan? Alkaa puuduttaan Tukkimiehen lehtiosastolla ravaamien. Lähinnä tulee esim PBO / YBW, paljonko kotiin kannettuna vs irtonro, tuleeko aina perille, maksutapa etc etc kokemukset olisivat tervetulleita.
PBO tms suoraan himaan?
tiedonjanoinen
4525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannattaa kysäistä sieltä Tukkimiehen lehtiosastolta. Jos he hoitavat asian, ottavat tietenkin palkan vaivoistaan mutta maksu käy sillöin paikan päällä. Varmaan suoraankin voi tilata ja luultavasti lehdestä löytyy yhteystiedot.
En ole pitkään aikaan tilannut ulkomaisia lehtiä mutta ainakin takavuosina homma toimi siinä kuin kotoisillakin lehdillä. Tietenkin, jos kuljetus tapahtuu pintaa pitkin, se kestää kauemmin mutta maksaa vähemmän kuin ilmakuljetus.
lehtien webbisivuilta
YBW
http://www.ybw.com
ja PBO
http://www.ybw.com/pbo/home.htm
Heti kotisivulla vasemmassa palkissa ensimmäisten joukossa löytyy nappi 'Subscribe'
että silleen.
himaan saa ja vaikka melkein mitä vaan,taidat muuten asua stadissa eli käy akateemisessa kirjakaupassa ja kysele noita lyhenteitä ja tiedä vaikka alkossa olisi xxo tai vsop,kuultuna tuntuu ammattimiehen puheilta mutta ammattimies tietää mistä nuo löytyy.eiks joo
lehti tulee jonkun verran halvemmaksi ja ainakin YW tulee kolmisen viikkoa aikaisemmin himaan, mitä kauppoihin.