2012 Subaru xv. Onko normaalia että cvt-vaihteisto nykäisee välillä ennenkuin moottori on kunnolla lämmennyt. Ilmenee n. 30-50 km/h nopeudessa?
Cvt nykii kylmänä
8
3637
Vastaukset
- ubarus
Moottori nykii
- Subb
Normaalia?
- Vikaaa
No ei ainakaan vm-15 Forester cvt laatikolla nyi kylmänä eikä kuumana. Toi on tietysti eri auto ja uudempikin, joten tekniikassa voi olla eroa.
- Cvt12
Sama juttu myös omassa 2012 vx:ssa. Ei ole vaikuttanut mitkään päivityksetkään. Maahantuojan mukaan normaalia?
- stopthe
Mitenkäs öljyjen vaihto laatikkoon? Onko koskaan tehty? Kannattaa kokeilla
- cvt12
Ei auttanut laatikko öljyjen vaihto. Nykii samalla lailla.
- Anonyymi
Vaihteisto on likaantunut, sinne on irronnut metallia joten se sen vuoksi kylmänä nykii.
- Anonyymi
Onko noissa ctv laatikoissa suodatin? Puhdistttava tai vaihdettava öljynsuodatin?
Ajattelinuhrat arahaa ja hankkia RVS vaihteistoon kun asentajani saapuu kesälomilta. Onko joku ns paras öljy vaihteistoon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2142829
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1262702En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781773Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371332Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va631308- 471098
- 991011
- 108861
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833