Kummanko itäauton ostan, Lada / Skoda ?

Nyt kun uutta Ladaa taas saa suomesta, ilmeni uusi ongelma. Kummanko auton ostan itäautohin mieltyneenä, Ladan vai Skodan?
15282
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Minä ostaisin noista kahdesta Ladan. Koska se on rehellisesti sitä mitä se on, eikä yritä naamioitua länsiautoksi. Lisäksi Lada on ajo-ominaisuuksiltaan parempi, ja säilyttää paremmin arvonsa. Arvonalenema on pienempi, sekä suhteellisesti että absoluuttisesti. Lisäksi Lada ei vie järjettömästi öljyä, kuten Skoda. Ladassa saa paremman istuma-asennon ja pitkilläkään matkoilla ei tule ajoväsymystä siinä määrin kuin Skodassa.

1Äänestä
  • samoin tekisin, ladalle menee pointsit tässä. on ergonomisemmin suunniteltu, ja hiljaisempi. tosin olen niin mukavuus hakuinen että vaihdettiin jo 2v sitten citroeniin, C4 Picassoon. Nyt mieli tekisi jo C5:ta.

    1Äänestä

Ei teillä tunareilla ole varaa minkäänlaiseen kulkuneuvoon.
Hakekaa sossusta kenkälippu, se on siinä!

Äänestä

Lada on modernimmin muotoiltu ja lujaa laatua.

1Äänestä
  • Et voi olla tosissasi.

    Äänestä

  • herrahuuhaahuu kirjoitti:

    Et voi olla tosissasi.

    Jo vain. Niin tosissaan kuin Suomi24-palstalla aina ollaan. Skodaa ei huoli kukaan, Lada on kaikkien suosikki. Etkö ole huomannut liikenteessä?

    1Äänestä

Jos käyttöautoa meinaat osta lada, itäskodat alkavat olla, uusimmatkin, museoikäisiä.

Äänestä
  • skodat on paalausiässä, noi mitä liikenteessä on.

    1Äänestä

Kattokaa yuotubesta ladan ja skodan vertailu.lada on tosiaankin paljon nätimpi ja nykyaikaisemman näköinen.
Saattaa linkki löytyä näiltä sivuiltakin ku viittii etsiä.

1Äänestä

  • Lada-kuskille turvallista matkaa!

    1Äänestä

Skodaan on istutettu jo tehtaalla ruosteen siemen.

1Äänestä
  • Mitäs se sulle kuuluu?

    Äänestä

Niva kulkee hyvin maastossa. Skodan näkemys pienestä maasturista on Rabit Scout jolla pääsee tuskin edes lumisesta parkkiruudusta pois ja kuljettajan alahuulen nähty tämän tästä väpättävän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Älyduuna kirjoitti:

Nyt kun uutta Ladaa taas saa suomesta, ilmeni uusi ongelma. Kummanko auton ostan itäautohin mieltyneenä, Ladan vai Skodan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu