Onko tämä maailman paskin elokuva kautta aikojen?
Sharknado...
4
355
Vastaukset
- demarienvihollno1
..kaksi minuuttia tuli katsottua. Kuten aloittaja sanoo; uskomatonta P:tä ...Mutta joku niitä katsoo kun niitä kerta tehdään?
Suomalaiset elokuvat monesti pohjanoteerauksia maailman elokuvissa.
Twin peaks tulee taas?! Vanha elokuva kriitikko sainoisi, että sarjasta tullut elämää suurempi tai se muuttuu eläväksi, twin peaksin musiikki oli onnistunutta... - Moovie
Eka osa oli kyllä aika hyvä omalla tavallaan.
Tuon tasoisiin pätkiin vaan täytyy osata asennoitua oikein, eli jos odottaa jotain älykästä taidenautintoa, niin varmasti tulee pettymään.
Ja joidenkin elokuvien vetovoima perustuu justiinsa siihen, että ne ovat totaalisen huonoja.
Sarjan toka osa oli vielä jokseenkin katsottava, mutta kolmonen jo täys paska.
Nää katastrofileffat muutenkin ovat ihan oma lajinsa, hauskoja kyllä. Ihan kiva, että ko "taiteen"laji onhieman elpynyt viimeisen 10v aikana. - Soronoooo
Tekemällä tehty roskaelokuva ei koskaan ole edes katsottava. Esim. maailman huonoimmaksi elokuvaksikin valittu the Room on viihdyttävä siksi, että se on tosissaan tehty. Skarknadot ja muut tahalleen surkeasti tehdyt leffat ovat potaskaa joita jotkut pöntöt katsovat vieläpä vapaaehtoisesti.
- Moovie
Makunsa kullakin. Mielestäni tuo Room taas on ihan maineensa ansainnut, eli ei vaiukta vaikka olisi kuinka tosissaan tehty. Silloin on jossain negatiivisesti pielessä, jos paksaa tehdään ihan oikeasti kuvitellen, että se on/siitä tulee hyvä. Tietoinen itseironia yms on aina hyvä juttu onnistuessaan. Jos tekee paskaa, niin tekee sen rehellisesti sellaisena eikä minään "tämä on seuraava Oscar-voittaja"-asenteella väännettynä harhana.
Mutta tosiaan, jotkut tehoavat ihan sillä, että ovat niin paskoja että niistä pitää sen vuoksi.
Toki noissa katastrofileffoissakin on paljon sellaisia, jotka olisi voinut jättää ikuiseksi aivopieruksi sinne tekijöiden korvien väliin pyörimään. Esim. Asteroidi vs. Maa on jo niin absurdi juoneltaan jopa tuohon genreen, että oksettaa jo ajatellakin ko pätkää.
Sharknadossa ryssittiin ihan sillä, kun eka osa menestyi (vaikka olikin tehty suoraan TV-leffaksi), niin nämä jatko-osat kasattiin liialla kiireellä rahastuksen maku suussa. Kolmas osa tosiaan oli kyllä jo ihan ripulia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1314665- 213460
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303393Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt493230Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513015Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222839Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325- 92239
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135