Varma merkki vasurien alamäestä

kun täytyy nostaa ikivanhoja avauksia ylös, jotka eivät liity palstan aiheeseen - HUOM.

Sama ammattityötön punikki asialla, pitää yksinpuhelua saitilla.
773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikkia ei vain kiinnosta persupojujen avaukset, joissa he paljastavat sukurutsaiset unelmansa.
Siksi asiallisia avauksia kannattaa kommentoida jatkossakin.

Äänestä
  • Sivistystä voidaan mitata monin tavoin !
    Jos tuo on se taso ollaan jo pohjanoteerauksessa ja ainoa suunta lienee joko ylös tai alas. suunta on arvattavissa jos katsoo nimimerkin entisiä postauksia. No mikä siinä kielenkäyttöhän on mitoitettava niiden normien mukaan joita lukijat edustavat. Siis v_liitto ??? Mitä taas tulee asiallisiin avauksiin niitä on tällä sivulla tosi harvassa !!

    Äänestä

Minä en ole persu mutta Isänmaallinen ja vihaan globaalikommunisteja.

Äänestä
  • Minä vihaan oikeistoa niin maan perkeleesti. Yli 10 vuotta on kokkarit tai keskusta olleet pääministeri puolueena ja suomi menossa jatkuvasti alaspäin ja kohta hyvinvointi valtio on muisto vain. Nyt maksetaan pakolaisille ja kreikalle rahaa velalla ja jätetään omat pienituloiset huomiotta. Romutetaan kaikki tällä sote uudistuksella ja seuraavaksi vain rikkaat pystyy hoidattamaan itsensä suomessa. Mennään amerikan mallia kohti seuraavaksi.

    Ja vuosien jälkeen nämä samat oikeisto nuolijat on täällä syyttämässä kaikesta oppositio vasureita ja vihreitä. Ei voi autismi olla enää pahemmin lähellä.

    Äänestä

Hmmmm.... eikös se ollut Anna Kontula joka sukurutsaa ajaa lailliseksi.

Se on ihanaa niin voimme äitini kanssa laillistaa oikein kirkossa rakkaussuhteemme.
Toivon että siitä tehdään ohjelma sarjaan Ihanimmat häät!

Äänestä
  • Onnea, niin niitä uusia persuja syntyy...

    Äänestä

Vasemmiston kannattajat olivat etupäässsä duunareita jotka olivat uskollisia äänestäjiä kuitenkin puolue petti nämäkin äänestäjät nyt puolueen kannatus on kohta Rkp tasolla puolue on täysin kuutamolla surkeittten puoluejohtajien takia mutta mitä tällä paskalla puolueella tekee ei yhtään mitään .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävettääkö kirjoitti:

kun täytyy nostaa ikivanhoja avauksia ylös, jotka eivät liity palstan aiheeseen - HUOM.

Sama ammattityötön punikki asialla, pitää yksinpuhelua saitilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu