Valtamäki tuomittiin

Entä_uutissivusto

Valtamäki tuomittiin 25 päiväsakkoon kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Maksettavaksi tuli 300 euroa.
Entä_uutissivusto?

8

106

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hähähähhähähähäääää

      50 viharikospoliisia maksaa yhteiskunnallemme vuosittain ehkä 5 000 000 euroa.
      Aika monta saa sakottaa että kustannukset saadaan peitetyiksi.

      Taitavat sakkotulot jäädä kuitenkin muutamaan tonniin?

      • Jokojokomies

        Perussuomalaiset vaativat poliisien määrän lisäämistä.
        Onko Erkki samaa mieltä?


    • Eivaraagolfiin

      Kova tuomio. 25 päiväsakkoa. Ei tuloja sakkopäätöksen mukaa, vaikka omistaa kakkosasunnon Espanjassa. Golfaaminenkin vaatii vähän rahaa. Minulla ei varaa. Sukanvarressa ei löydy ylimääräistä

    • Tuomio oli silloisen oikeuskäytännön hätäkaste. Pyrittiin vaientamaan kirjoittelu, ettei tieto leviäisi. Nyt ollaan maahanmuuttoasiassa housut kintuissa. Tarjotaan? Viiden tuhannen edestä etua, että palaisivat kotiin. Jos romaanit eivät ole sadassa vuodessa integroituneet suomalaisuuteen, niin kuinka sitten muslimit sulautuvat tavoillemme?

    • brorpå

      Rasistien sadut viihdyttävät aikansa kohderyhmäänsä mutta rasistisaduista tuskin kehittyy mitään ihmistä kehittävää saati kohottavaa, pikemmin tulee mieleen rasistin kärsän tonkaisu
      kaikkea mahdollista vastaan ihan sikana. -Eiks jeh?

    • Perus44

      Anteeksi uteliaisuuteni .
      Erisnimi Valtamäki herätti minussa jonkinasteisen uteliaisuuden aiheeseen.
      Ensimmäinen löytöni oli että otsikon keskustelu oli avattu 10.5. 2017 nimimerkillä ENTÄ UUTISSIVUSTO.
      Toisin sanoen keskustelu nyt käsillä olevasta aiheesta oli avattu ennen perussuomalaisten puolueen hajottamista. Tuli mieleen kaikki hallituksen johdolla suoritetut ajoneuvon perälaatikkoleikit; mitkä tietenkään eivät aikanaan olleet tarkoitettu julkisuuteen.
      Tuli mieleen myöskin Sinisten Etelä-Pohjanmaalla olevat korkeakouluoppineet, jotka voisivat keskustelun avata uudelleen ?
      Uusimpana vaihtoehtona mieleeni tuli vihreitten seinäjokinen pappiskoulutuksen saanut kansanedustajaehdokas Henna Salo. Olisiko hän kilpailijana tämän aiheen esillenostajana.
      Mutta ymmärrykseni mukaan hän on kristillissiveellinen vihreitten kansanedustaja, joka käsitykseni mukaan ajaa asiaa että ei ole tasa-arvoa ellei homo- ja lesboavioliittoja sekä Raamatun mukaista miehen ja naisen välistä avioliittoa kutsuttaisi yhdessä ja erikseen yhdellä sanalla AVIOLIITTO. Miksi avioliittoja ei voida ( solmimisosapuolten sukupuolen huomioon ottaen ) erotella kolmella eri tavalla ?
      Olisiko tuon vanhan avauksen uudelleen esilleottajana sitten tämä vihreitten ehdokas ?

      Niin ja vielä mitä tekevät pohjalaiset keskustalaiset ? Hehän ajelevat monesti komillakin rattailla.
      Ja kun saadaan siniset ja perussuomalaiset oikein tukkanuottasille, niin johan saadaan todellinen vaalisirkus, jolla sadaan kansanedustaja Hongiston puheenjohtajuuden kesto muistuttamaan tähdenlentoa ja taustalla toimii keskustan piirijärjestö kansanedustajineen.
      No eikähän se joskus aikanaan jonkin kirjailijan ( vaikkapa Nurmen) välityksellä paljastu.
      Kuitenkin menestystä Sinulle Valtamäki, sehän on demokratiaa.

    • miettikääpä_tätä

      RKP pitää vieläkin kaikkien aikojen pahinta suomalaisvastaisinta arkkirasisti A-O Freudenthalia esikuvanaan!?

      Minkä rangaistuksen saa etuilupuolue? Se pääsee tas istumaan 40 vuodeksi putkeen hallituksiin!

      Tällaista on elämämme svekokratiassa ja Ruotsin alusmaassa...

      • Peruss44

        Hyvä nimimerkki, kiitos avustasi.
        Tiedän kuka olet !!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1414
    2. 113
      1360
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      198
      919
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      327
      865
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      230
      805
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      723
    7. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      232
      677
    8. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      671
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      630
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      591
    Aihe