raision päättäjät

nostivat omia kokouspalkkioitaan 7- 15%, että sitä rataa. kannatti äänestää. yksi haluaa pieniä ok-tontteja. miksiköhän?
6159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ihan sama. Pikkujuttuja!

Äänestä

Omia etuja ajaa. Niinhän ne aina.

Äänestä

tonttejakin kaavoitetaan paperilla, että ns. töitä riittää, ikävä kyllä siihen se sitten jääkin, kertoo paljon päättäjien tasosta.

Äänestä

Perus-Suomalaiset olivat korotuksia vastaan.Ei saanut kannatusta....

Äänestä

eipä tietenkään, demarit,ja kok päättää. eipä ollut kuntavaaliehdokas kyselyssä kysymystä tästä asiasta. hyvin ne päättäjät suhmuroi, ja pimittävät asioita.

Äänestä

Törkeää toimintaa demareilta! Onneksi edes Persut vastustivat. Sääli että esim Persujen Peltokorpi ja Leppänen eivät olleet ehdolla ja äänestettävissä. Ällöttää noiden vassareiden omahyväisyys ja oman edun tavoittelu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


maantapa kirjoitti:

nostivat omia kokouspalkkioitaan 7- 15%, että sitä rataa. kannatti äänestää. yksi haluaa pieniä ok-tontteja. miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu