Jokin aika sitten persu niinistö haukkui reservistä eroavia rintamakarkureiksi.
Hän ilmeisesti tarkoituksella esittää tyhmää siksi, että ei tarvitse myöntää, että hänen oma puolueensa on mukana luovuttamassa maata miehitysjoukoille. Tähän reservit ovat reagoineet ainoalla mahdollisella tavalla, josta päättäjät eivät edes voi esittää olevansa tietämättömiä, kun sotilaspassia ropisee esikunnan kirjelaatikkoon. Oletan, että näissä eroavissa on suuri osa isänmaallisia ihmisiä, mutta jollakin tavalla turhautuneisuutensa pitää voida osoittaa.
Tilastollisestikin voidaan päätellä, että eroavat ovat isänmaallisia, koska anarkomarkot, punaiset ja muut kevennetyn palveluksen jonnet eivät alunperinkään ole saaneet sotilaspassia.
En ole eronnut reservistä. Olen vahvasti isänmaallinen. Olen tarkkailemassa tilannetta. Nyt asiallista keskustelua kaverit. Mihin ollaan menossa?
Puolustusministeri tietää olevansa väärässä
kolmen-linjan-kaliberi
1
260
Vastaukset 1
- SpolRessu
Onko kenellkään tietoa eromääristä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742435Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt372017- 1021256
- 491022
- 94937
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26867- 31755
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154748- 41695
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56608