Kesällä olisi tarkoitus käydä länsi naapurissa. Millaisiahan uimarantoja sielä on missä ei vaatteita tarvita?
Rannat Ruotsissa
5
443
Vastaukset
Onkohan niitä sielä?
- Kuukkeloitse
Mites ois kuukkeli ja haulla nudism i sverige?
- Oli-kaamean-tunkkaista
Jormalainen kirjoitti:
Se ei kerro henkilökohtaisia kokemuksia.
Ne henkilökohtaiset kokemukset taas ovat henkilökohtaisia.
Kiinassa satavuotinen muna on suurta herkkua. Alkujaan se valmistui lantakasassa muhimalla pitkän aikaa eli suomeksi sanottuna se mätänemällä kovettui. Sitä suurta herkkua oli salaatissa pieni pala. Kosketin sitä varovasti ja sitten maistoin syömäpuikon päätä. Olin onnellinen, etten maistanut enempää.
Joten kiinalaisten mielipide on: superhyvää. Minä taas en halua enää koskaan moista nähdä.
Mutta tuohan on minun henkilökohtainen mielipiteeni. Kiinalaisilla on oma mielipiteensä. Oli-kaamean-tunkkaista kirjoitti:
Ne henkilökohtaiset kokemukset taas ovat henkilökohtaisia.
Kiinassa satavuotinen muna on suurta herkkua. Alkujaan se valmistui lantakasassa muhimalla pitkän aikaa eli suomeksi sanottuna se mätänemällä kovettui. Sitä suurta herkkua oli salaatissa pieni pala. Kosketin sitä varovasti ja sitten maistoin syömäpuikon päätä. Olin onnellinen, etten maistanut enempää.
Joten kiinalaisten mielipide on: superhyvää. Minä taas en halua enää koskaan moista nähdä.
Mutta tuohan on minun henkilökohtainen mielipiteeni. Kiinalaisilla on oma mielipiteensä.Oletko käynyt kiinassa? Loma vai työreissu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463