HITAASTI huipulle. Ammattinyrkkeilijä Jari Vanteen ura on noudattanut edellä mainittua kaavaa täydellisesti.
Vanne, 31, aloitti nyrkkeilyharrastuksen vasta seitsemän ja puoli kuukautta sitten.
Haave ammattikehistä oli kaukana, sillä syy nyrkkeilysalille menemiseen oli halu saada kunto nousemaan.
”Päätin, että löysälle kropalle täytyy tehdä jotain. Nyrkkeily oli aina kiinnostanut, mutta en ollut aiemmin kokeillut lajia. Nyrkkeilyssä mukana ollut työkaveri potki minua aloittamaan”, Raumalla asuva Vanne muistelee.
Vanne sai luodin päähänsä tammikuussa 2017 kotikaupungissaan Raumalla tapahtuneessa ampumavälikohtauksessa. Hän oli paikalla ulkopuolisena. Hän oli loukkaantuneena sivussa nelisen kuukautta.
Jari Vanne siirtyy ammattinyrkkeilijäksi
14
894
Vastaukset
- BUAHHAAMAUHAAAAAA
Kuka vitun jari Vanne?
- VanneCoach
Jari ei oo mikään erityisen lahjakas, aika perus tussuttelija. Vähän kuin joku Marko Mononen.
Mutta toi luoti päässä aiheutti sen, että Jarista tulee kokoajan vahvempi. Se luoti menee sen aivojatkeessa. Lopulta se johtaa Jarin kuolemaan, mut siihen asti siitä tulee kokoajan vahvempi ja kestävämpi. Se ei tunne kipua kuten normaalit miehet. Se painaa vaan.
Toivon kannatusta yhdelle maamme hulluimmista miehistä. - Raumanlukkomoes
Tiedän tapauksen ja sympatiani ovat Jarin puolella. Kyseinen luoti joka osui Jaria päähän, oli sama luoti joka osui Kootaa jalkaan. En muita ottiko kimmokkeen Kootasta vai Vanteesta
- Jankowski
Kimposi Kootan jalasta Jarin päähän, ja siksi Jari on vielä elossa.
Koota tavallaan jalkapalloili luodin Jarille, joka pukkasi sen maaliin.
Se ampujakin selitti: "tää oli vaan futista", kun sitä raahattiin maijaan.
Eka kerta kun jalkapallosta tulee elinkautinen. - 3r3r3r
Ohan noita mullakin pari kaveria alotti juuri kuntonyrkkeilyn ovat juuri 30 ei siinä kiva haarastus onne jarille uuden harastuksen pariin.
- jarzathesexmagicman
kiitoksia
t. j.vanne - Anonyymi
Vanne on todella kovassa iskussa. Tyrmäsi eilen Hovatovin Tuusulassa.
- Anonyymi
Jari porskuttaa edelleen, suunnitteilla iso Super Six Jari-turnaus nyrkkeilyyn.
Mukana kuusi Jaria turnauksessa: Mäntynen, Vanne, Sarasvuo, Kurri, Fyhr ja Rantanen.- Anonyymi
Mäntynen W PTS
Kurri W KO
Fyhr W TKO
- Anonyymi
Suurimmat kysymykset:
- kehänimi: Sex Machine vai joku muu?
- kehääntulobiisi?- Anonyymi
Mieluiten Sex Machine, jos sitä ei uskalla ottaa niin myös "Fullest Points" voi toimia.
Kehääntulobiisinä Veikko Lavin Väärä Vitonen.
- Anonyymi
Mutta kuka pistää Vanteen hampaat kuntoon kovan matsin jälkeen?
- Anonyymi
Eurodent Oy
- Anonyymi
JARI!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969