Tein Expertin verkkokauppaan tilauksen. Kun viikkoon ei kuulunut mitään kyselin perään. Vasta useamman yhteydenoton jälkeen vastattiin, että heillä on ollut ilmoituksessä väärä hinta ja he peruvat tilauksen. Rahojani en ole saanut vieläkään takaisin. Yhteydenottoihin ei vastata. Asiasta on tehty ilmoitus kuluttajaviranomaisille. Josko niille vastattaisiin. En tule ikinä enää ostamaan Expertiltä mitään enkä suosittele kauppaa kenellekkään.
Varokaa Expertin verkkokauppaa
3
188
Vastaukset
- LisätietojaTarvitaan
Ihan tarinan uskottavuuden kannalta, sen voisi kertoa kokonaan, eikä vain mustamaalaamalla experttiä, vailla faktoja, joten:
"Tein Expertin verkkokauppaan tilauksen."
Mitä tilasit ja millä hinnalla, minä päivänä?
"Kun viikkoon ei kuulunut mitään kyselin perään. Vasta useamman yhteydenoton jälkeen vastattiin, että heillä on ollut ilmoituksessä väärä hinta ja he peruvat tilauksen."
Millä metodilla otit yhteyttä expertin asiakaspalveluun, jopa useamman kerran?
"Rahojani en ole saanut vieläkään takaisin."
Montako päivää olet odottanut rahojasi takaisin?
"Yhteydenottoihin ei vastata."
Miten koetat ottaa yhteyttä expertin asiakaspalveluun? - Experttiläänen
Moikka viestiketjun aloittaja. Haluaisin kuulla tarkemmin ihan mielenkiinnosta? Kertoisitko??
- Nopeata.ja.tehokasta
Vältä Expertin verkkokauppaa ja osta myymälästä. Näin minäkin tein ja tilasin pakastimen. Minulle tuotiin viiden päivän odottelun jälkeen jääkaappi. Ei hätää. Se vaihdettiin veloituksetta pakastimeksi viikon odotusajalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 32027946
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?542348- 2021691
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien441690Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561606- 341361
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.461114- 1221038
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex99947Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942