Missä parhaat taimenpaikat? Missä parhaat kuhapaikat.
Laittakaapa saaliinne kalansaaliista.comiin
Koska pylkkäänkosken avajaiset?...
Laittakaapa saaliinne kalansaaliista.comiin
Koska pylkkäänkosken avajaiset?...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Toisveeltä ei tuu ku alamittaista kuhaa ,pylkkäänkoskessa ei ookaloja ollenkaan ja näin ollen ei myöskään avajaisia.
Enkä liity kalansaaliis comiin.
Kahilanjärvi soininkylässä ainoa josta tulee kuhaa,jos tykkää lehmänpaskan makuisista kalasta.
Koska enonkosken lohikausi alkaa vai onko jo alkanut?
On alkanut lohta on istutettu lupia saa killinkoskelta ja paikallisilta myyjiltä.
Kaikki kalaan ja ulkoilemaan.
Nimimerkki Kuusamoon ,et taida kalasioita paljon tietää. Pylkkänkoskesta saa istutettua kirjolohta todella hyvin ,nyt kun pakarinkoskeen on istutukset alkaneet pylkkäänkoski on paras kirjolohen pyyntipaikka lähialueilla eikä vaadi mitään LUPAA. Kalastonhoitomaksu tietty vaaditaan.
Sinne lohta pyytämään saalis on jo lähes pannulla.
(Eilen tuli kaksi 900g kalaa)
Tosi on ja kalaa tulee läpi kesän🐋🦈
Marttisen alaisessa varmaa taimenet tuloa.
Ei tuu mitään ja o kallista
Niin onko tämä pylkkäänkoski siitä killinkosken koululta kilometri eteenpäin,kävin siellä viimme kesänä ja lohia kävi kyllä pinnassa mutta kiinni eivät ottaneet.
Kuhaa kuulemani mukaan tulee hyvin myös siitä metterinjärvestä,voimalaitoksen alapuolelta.
Kuhapaikka VIrroilla on paras hauhuulla naurissalmi.
Jumalauta 3 kirjolohta noin kymmenellä heitolla kolmas tosin pääsi maalta pompulla takasin jokeen. Aloittelijan tuuria viimmeksi kolmevuotta sitten kalassa,lohta on hyvin mistä lie virtaan tullut.
Ja paikkaa en kerro.
Onko naurissalmi vapautunut luvallisesti alueeksi?
Olisi killi hienompi paikka noita rumia patoja antaisi veden virrata niinkuin ennen. Tuleeko soininkosken patoaltaasta mitään ja metteristä? Miettikää kalamiehet kuinka hyviä kalapaikkoja killissä olisi ilman patoja vedet virtaisivat Koskineen ja vedet puhdistuisivat
Ilman siis
Mikä on virtain/killin varmin paikka isolle haulle/kuhalle ja ahvenelle? Laittakaa kalasaalis.comiin tunnuksia kukaan lisännyt mitään lähiaikoina?
Pahkalampi saatana.......
Mitä pahkalammesta on tullut? Isompaa ahventa haukea?
Siiderivalaita pahkalampi täynnä.
Pylkkäänkoskesta tänäaamuna kierre 1,1kg kalaa on paljon.
Kalansaalis ,com
Kala on paskanmakusta ja hajusta kukaan muu kun nuuka ja persaukinen kommari ei sitä syö,yök yök........
pylkäskoski on mahtava lohimesta käykää siellä..
Miksi ette lisäisi Virroilta saatuja saaliita COMIIN...
PS joku sai kahilasta virvelillä 2,9 kg kuhan....
Nautissalmelmelta18 mittakuhaa repikää siitä.
huomenna kaikki kalaan virroilla .
mistä parhaiten tullut kuhaa killinkosken/soininkylän alueelta