Hikoava perse

jummilauta

Mikä siinä on ettei edes uuden Audin penkkejä saada ilmastoitua tai tehtyä sellaisesta materiaalista, ettei perse hikoaisi aivan vaahdolle välittömästi, kun siihen kiuluun istahtaa?? Muuten on ajoasento ihan hyvä, löytyy tukea ja säätöä, mutta tuo em. epäkohta ihmetyttää ja vituttaa suuresti. Viikolla istuin erään huomattavasti halvemman ja mielestäni muuten aivan sysipaskan riisikipon kyydissä, mutta ei siinäkään sentään perse hionnut kuten Audissa. Mitä vittua?

9

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eimullavaan

      Oisko se nuo osamaksuerät kun saa peffan hikoomaan??

      • Vlod

        Niiden aiheuttama stressireaktio voisi tosiaan olla kyseessä. Koita sopia rahoitusyhtiön kanssa vaikka 30v. laina-ajasta, niin erät pienenee kivasti.


    • voiLastenAivoja

      Kalliilla autolla ajaminen voi jännittää niin paljon, että se aiheuttaa kovaa hikoilua ja paniikkireaktion tapaista aineenvaihdunnan kiihtymistä muutenkin.

    • Anonyymi

      Se haiseea.

      • Anonyymi

        Olen Audin kyydissä ollut kun ei osamaksut paina ei perse hikoile yhtään..


      • Anonyymi

        Fordin penkit halaki reiettyä nahkaa ja pieru flekti penkin alla..


    • Anonyymi

      Nahkapenkit?

    • Anonyymi

      Nyt on pyllyssä vika. Ajellut eri materiaaleilla varustetuilla Audeilla ja VW:illä 32 vuotta, yleensä vuoden päivät per auto, viimeisimmällä n. 4 vuotta (nahkat), mutta missään ei ole peppu hikoillut saatikka peräti vaahdonnut. Pitäiskö ehkä siirtyä tuonne terveyspalstalle?

    • Anonyymi

      Mimmoset ajohouset sulla on? Voisko olla materiaali niissä jotenkin hiostavaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      52
      3039
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      133
      2736
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      189
      2667
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      197
      2307
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      125
      1750
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1189
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      85
      969
    8. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      183
      917
    9. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      44
      839
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      802
    Aihe