Tehäänkö Pattiksella rasvaimuja tai läskileikkaus?

Pattayalla kun suomalaisista ukoista valtaosa on hyvässä lihassa eli ihroja niin eikö siellä olisi hyvä operoida läskiä pois?
Tehäänkö Pattiksella ihran poistoja?
20277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Amalialle on suoritettu aivojen poisto

Äänestä
  • No ikävää että äitillesi niin kävi. Poika on yhtä tyhmä vaikka on aivot mutta paskainen kilju tehnyt tehtävänsä.

    Äänestä

joo, multakin imettiin

Äänestä

minä säästän kelarahasta että pääsisin

Äänestä

Kävin Hua Hinissa ja maksoin onecoineilla.

Kaikki hyvin mutta olen edelleen ihra.

Äänestä

Moni tyttö on valmis imemään rasvat pois munan kautta

Äänestä
  • vaikeaa sekin kun muna on läskeillä jemmassa mahan poimuissa

    Äänestä

Vaikka+tämäkin+aloitus+tehty+täysin+"provona"+niin+kannattaa+silti+muistaa+että+Thaimaassa+on+lukuisia,+erittäin+tasokkaita+yksityisiä+klinikoita+joissa+suoritetaan+hyvinkin+vaativia+leikkaustoimenpiteitä,+niin+varsinaisten+sairauksien+hoidollisia,+kuin+ns."kauneuskirurgiaakin".Isoin+osa+nimekkäistä+klinikoista+on+Bangkokissa,+mutta+hyvätasoisia+leikkausklinikoita+löytyy+merkittävimmistä+Thaimaan+keskuksista,+mm.Pattayalta.Thaimaa+onkin+yksi+maailman+johtavia+kauneuskirurgisia+toimenpiteitä+tarjoavia+maita+maailmassa.Leikkaukset+hyvätasoisilla+klinikoilla+eivät+ole+Ilmaisia+Thaimaassakaan,+mutta+edullsia,+ehkä+noin+30-50%:a+vastaavien+suomalaisklinikoiden+hinnoista+(ja+osaamistaso+VÄHÄNTÄÄN+sama+kuin+Suomessa,+todennäköisesti+parempi).Eli+vastaus+kysymykseen+on:+kyllä,+Pattayalla+tehdään+rasvaimuja+ja+"läkileikkauksia".

Äänestä
  • Hua Hinin ladyboyt ovat tehneet Bangkokissa erittäin tasokkaita alapään leikkauksia.Kertovat maksavan 400000b

    Äänestä

  • Santtu 1975 kertoo totuuksia, Suomalainen lääketiede on varsin vaatimattomalla tasolla oikeasti, vaikka täällä kansalle jotain muuta halutaan jauhaakkin. Kaikki pätevimmät suomalaiset kirurgit ovat saaneet oppinsa jossain muualla kun Suomessa. Lihavuus leikkauksia tehdään esimerkiksi Ruotsissa n 1500 vuodessa, Suomessa on vain muutama näitä osaava kirurgi ja leikkauksia tehdään noin 400 vuodessa. Jos joku haluaa tilastoja, niin niitä voi etsiä, esimerkiksi potilasvahinko ilmoituksia tehdään , meidän Suomessa eniten. Ollaan Pohjoismaiden ykkösiä siinäkin asiassa.

    Se että joku metri kuuskytä senttinen Sedu Koskinen kertoi aikoinaan rakentaneensa ravintolan Phukettiin ja vieneensä kaikki rakennus tarvikkeet Suomesta, kertoo enemmänkin Suomalaisesta tyhmyydestä, kun rakennusaineiden laadusta?? Miksi joku tilaa Thaimaassa tehtyjä kaakeleita Suomeen ja vie ne laivarahtina Takaisin Thaimaahan? Samaa kaavaa noudattaa myös "onnellinen aviomies?? Tilaa Indian moottoripyörän Suomeen ja rahtaa sen täältä Thaimaahan? En toki epäile, etteikö maailman parhaimpaan maahan , tänne meidän Suur Suomeen maailman tehtaat lähettäisi ensimmäisenä kaikkea mitä tänne tilataankin, Mutta kuulostaa silti koomiselta. Koska ei ole päivän selvä asia kaikille maailman tavaran toimittajille. missä Suomi on ja mikä se on?

    Äänestä

  • nauttikaa kirjoitti:

    Santtu 1975 kertoo totuuksia, Suomalainen lääketiede on varsin vaatimattomalla tasolla oikeasti, vaikka täällä kansalle jotain muuta halutaan jauhaakkin. Kaikki pätevimmät suomalaiset kirurgit ovat saaneet oppinsa jossain muualla kun Suomessa. Lihavuus leikkauksia tehdään esimerkiksi Ruotsissa n 1500 vuodessa, Suomessa on vain muutama näitä osaava kirurgi ja leikkauksia tehdään noin 400 vuodessa. Jos joku haluaa tilastoja, niin niitä voi etsiä, esimerkiksi potilasvahinko ilmoituksia tehdään , meidän Suomessa eniten. Ollaan Pohjoismaiden ykkösiä siinäkin asiassa.

    Se että joku metri kuuskytä senttinen Sedu Koskinen kertoi aikoinaan rakentaneensa ravintolan Phukettiin ja vieneensä kaikki rakennus tarvikkeet Suomesta, kertoo enemmänkin Suomalaisesta tyhmyydestä, kun rakennusaineiden laadusta?? Miksi joku tilaa Thaimaassa tehtyjä kaakeleita Suomeen ja vie ne laivarahtina Takaisin Thaimaahan? Samaa kaavaa noudattaa myös "onnellinen aviomies?? Tilaa Indian moottoripyörän Suomeen ja rahtaa sen täältä Thaimaahan? En toki epäile, etteikö maailman parhaimpaan maahan , tänne meidän Suur Suomeen maailman tehtaat lähettäisi ensimmäisenä kaikkea mitä tänne tilataankin, Mutta kuulostaa silti koomiselta. Koska ei ole päivän selvä asia kaikille maailman tavaran toimittajille. missä Suomi on ja mikä se on?

    Hei.
    Ongelmasi on siis Sedu ja Indian.
    Ostin Suomesta minulle sopivaan hintaan mieleiseni moottoripyörän minun rahoillani ja "rahtasin" sen paikkakunnalle jossa elän ja näin ollen käytän sitä.
    Thaimaasta ei ollut saatavissa kyseistä moottoripyörää tilaamatta sitä pitkällä toimitusajalla.
    Mikä sinunongelmasi minun moottoripyörän suhteen ja onko sinulla muita ongelmia minun elämäni suhteen?

    Ps. Sedun pituus ja hänen varallisuutensa, sekä toimintansa lienee Sedun eikä sinun asiasi, mutta voithan sinä toki siellä Junttilassa herätä sunnuntaiaamuun ajatuksinesi tavallasi thaimaafiiliksessä.

    Äänestä

  • Moi haaveilija, Suomi on turvallinen ja mukava maa asua.... Kysy vaikka niiltä 5000 suomeen muuttaneelta thaimaalaiselta osto vaimoilta.


    " Ps. Sedun pituus ja hänen varallisuutensa, sekä toimintansa lienee Sedun eikä sinun asiasi, mutta voithan sinä toki siellä Junttilassa herätä sunnuntaiaamuun ajatuksinesi tavallasi thaimaafiiliksessä. "

    Vai Thaimaafiiliksissä? Paska ja vanhakala haisee ja ihmiset puhuvat outoa kieltä? On sulla poika fiilikset.

    Ole ystävällinen ja kerro Tuolle Sedulle tuo sama? Julkisuuden henkilönä hän ehkä kuvittelee toimintansa kuuluvan myös muille, vai miksi hänen täytyi asiastaan lehtiin ilmoittaa?

    Äänestä

  • Miksi muuten luulet, että sinun tekemisesi tai omaisuutesi kiinnostaa palstalaisia? Miksi ilmoittelet hankinnoistasi tuntemattomille? Oletko sairas?

    Äänestä

joo, mullakin on yksityinen

Äänestä

Uolevi ennen hui haihin muuttoaan yritti ihran poistoa mutta epäonnistui ja muutti nimensä Lerpaksi, jona nykyisin palstoilla tunnetaan.

Äänestä
  • määkin oon lerppa

    Äänestä

  • 654767567657 kirjoitti:

    määkin oon lerppa

    Sinustahan koko viestiketju kertoo.

    Äänestä

  • minustapa lerppa

    Äänestä

Miehille ei voi tehdä läskinpoistoleikkauksia, koska läski on jotenkin vaikeammin sijaitseva, ei yhtenä kerroksena. Tällaisen tiedon sain jo vuosia sitten asiantuntevilta tahoilta.
Olisihan se houkuttelevaa, jos kirurgi pystyisi ihan paksuja möykkyjä leikkelemään pois yhtenä kappaleena.

Äänestä
  • aloita lenkkeily niin alkaa läski lähtee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uolevi479 kirjoitti:

Pattayalla kun suomalaisista ukoista valtaosa on hyvässä lihassa eli ihroja niin eikö siellä olisi hyvä operoida läskiä pois?
Tehäänkö Pattiksella ihran poistoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu