Saako työtön yhdistelylainaa mistään?

sagddfhssfa

ja jos joku on saanut, millaisen summan? Tarve olisi max 5000e ja kk erä voisi olla 100-150e luokkaa.. maksukyky tuolle löytynee kun tulot kuitenkin reippa 1200 netto kk

6

1279

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pravda2

      Mikä on yhdistelylaina...? Sain 35.000 euron pankkilainan vaikka olen työtön, takaisinmaksu 300 €/kk, runsaat 11 vuotta. Korko tällä hetkellä 3 %.

    • icfiewcdh

      Ansiosidonnainen kestää korkeintaan kaksi vuotta, jossa ajassa et kykenisi maksamaan 5000 euron lainaasi takaisin ilmoittamallasi maksuvaralla, vaikka sattuisit saamaan lainasi korottomana.

      • sagddfhsgdkg

        Kuka sanonut että työttömyys jatkuu eläkeikään asti? Kai nyt jokainen normaali tyyppi töitä meinaa tehdä, ja työttömyys vain väliaikaista. Töitä riittää tekevälle kyllä, ja tuo150e /kk kyllä kerää vaikka tyhjiä pulloja


      • icfiewcdh

        Aloittajan tulot ovat mielestäni kuitenkin tässä vaiheessa liian epävarmat 5000 euron lainaa ajatellen. Joku pieni pikavippi ehkä, ei enempää.


    • laskepauudelleen

      Normaalilla viivästyskorolla (7% vuosikorko) tuommoisen 2000-2500 euron lainan takaisinmaksu hiukan yli 100€ kuukausierillä kestää noin kaksi vuotta. Mites luulet että käy 5000 euron kanssa, kun korko on luultavasti hiukan tuota 7% suurempi? Sitten itkettäisiin taas täällä kiskonnasta, huijauksesta, vääryydestä ja ties mistä, jos tuollaista joku sinulle myöntäisi noilla tuloilla (ja laskutaidoilla).

    • sj123

      Kyllähän aina kannattaa kokeilla ja pyytää lainatarjouksia useammaltakin taholta. Mutta koska työttömän tulot ovat pienet, kovin suurta lainasummaa ei voi odottaa saavansa. Etenkin työttömän ja pienituloisen on oltava tarkkana korkotason suhteen. Suurin osa pikalainoittajista ottaa huiman korkeata korkoa lainoistaan. Mutta onneksi tarjolla on muutamia edullisen korkotason lainoittajia, kun tulee rahantarve: http://bit.ly/edullista_pikarahaa , lainaa kannattaa ottaa vain sellaisilta lainantarjoajilta, jotka noudattavat kuluttajansuojalaissa säädettyä korkokattoa (50% viitekorko) niin alle kuin yli 2000€ lainoissa. Ja tietysti se, että yksi laina kerrallaan, niin ei joudu vaikeuksiin. Lainojen yhdistäminen on kyllä järkevää, jos on tullut otettua useita liian korkealla korolla varustettuja lainoja. Yhden järkevällä korkotasolla varustetun luoton hoitaminen on huomattavasti helpompaa ja halvempaa, kuin yrittää monia kalliita pienlainoja maksella.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      75
      7471
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      73
      7319
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      153
      5914
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4857
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4129
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3840
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3457
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3382
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      82
      2857
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2512
    Aihe