töissä telakalla. mitä tekee suomi, maksaa perheelle lapsinlisää viroon. tätä ei uskoisi, jollei tietäisi. suomen päättäjät ovat lievästi sanottuna täysin idiootteja. joku roti pitäisi suomeen saada.
perheellinen virolainen
huhhuhmikävedätys
368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sitä se eu teettää, kohta on yhteinen valtionvarainministeri. suomessa ei tulevaisuudessa tarvita päättäjiä, sillä kaikki hoidetaan eu tasolla.
Juu ja yhteinen valtionvarainministeri olisi vielä jokin musta, rahat ja lisät menisivät suoraan somaliaan
täysin järjetön päätöshän se on. kyllä baltiasta ilman lapsilisääkin työntekijöitä tulisi. etu on alunperin tarkoitettu köyhien lapsiperheiden avustamiseen. koko lisän maksatus pitää lopettaa, jos ei tänään, niin viimeistään huomenna ulkomaille, kuten myös varakkaille suomalaisille.