Kuolleiden kohtaaminen

Pinjataa

Minulla on lapsesta asti vierellä kulkenut kuolleita. He eivät varsinaisesti puhu, mutta tuovat viestiä. Nyt minulla on usein tullut tummatukkainen tyttö, joka on kuollut väkivaltaisella tavalla. En vain osaa viedä viestiä eteenpäin, koska en tiedä keneen pitäisi ottaa yhteys. Ja se ei ole harha, vaan kun suljen silmäni hän näyttää kuolintavan ja huutaa äitiään. Minulla on käynyt useampi, mutta tämä tyttö on ollut pitkään. Kuollut jo ehkä kauan sitten. Näen paikan, mutten tunnista sitä. Olisiko joku, jolla on samaa joka osaisi ohjata ja kertoa minulle miten edetä.

5

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HeiMuumiLaaksoon

      Joo, kannattaa edetä ihan psykan juttusille ja ottaa parit pamit.

    • HopeItHelps

      En itse onneksi näe mitään otuksia, mutta vastaavanlaisen asian kanssa eli mm. Lilly Åkerblom, joka kirjoitti asiasta kirjan : Ihmistiedon tuolla puolen. Kirjassa oli pieniä kertomuksia hänen kokemuksistaan ja niiden paikkansa pitävyydestä joka oli käsittämätöntä. Kannattaa kuitenkin miettiä haluaako avata tuota maailmaa enempää, koska se on mielikuvituksen verkko joka voi viedä ihmisen hänelle huonoihin paikkoihin.

      Näyt voivat johtua myös fyysisen ruumiin oireista ja olla jonkin sairauden oireita, jolloin niillä ei tiettenkään ole mitään totuusarvoa. Parkinsonia sairastava saattaa myös nähdä näkyjä ja henkilöitä silmilläänkin, joita ei ole olemassa, muille.

      Jos ilmiö toistuu niin voit rukoilla hänelle enkeleitä avuksi, näyttämään tietä eteenpäin parempaan paikkaan ja lähettää hyvää toivottavia ajatuksia. Voit myös koettaa itse muuttaa näkyäsi.

      • Rdjllb

        Hmm..totta. Ja sen enempää itseäni puolustamatta, olen työelämässä eikä minulla ole sairauksia. Henget eivät ole koko ajan läsnä, vaan saattavat tulla esim. Kun laitan pyykkejä kuivumaan/teen ruokaa tms. Ensin näen ns. sivusilmällä eli aivan kuin olisi vierellä ja sen jälkeen vasta edessäni. Ja kun laitan silmät kiinni, näen mitä he näyttävät. Ja kun avaan silmät,ovat he poissa. En ole missään puhunut kenellekään, koska tiedän mitä minusta ajateltaisiin. Jonkun meedion kanssa olisi kiva jutella, koska uskon että hän tietää mitä tarkoitan. Sellaisen joka ei näe, on varmasti vaikea uskoa.


      • VapaudellaVäliä

        Toisin sanoen, näet "mielen silmällä" näkyjä kun rentoudut ja tajuntasi lepää sopivassa tilassa. Olen itsekin nähnyt olentoja mutta ne ovat harvinaisia vierailijoita jotka välähtävät yhtäkkiä tajuntaan tai suoraan silmien eteen kun silmät on kiinni. Suurin osa ihmisistä ei näe sellaisia. Siksipä siitä on vaikea saada kunnollista tietoa. Mutta paljon meditoivat ja luonnon kanssa kosketuksessa olevat näkevät sellaisia useammin, esim. munkit. Youtubessa on paljon buddhalaismunkkien puheita. Hae esim. "buddhism and psychic phenomena". Buddhalaismunkit ovat hyvin tarkkoja erottelemaan mikä on totta ja mikä ei. Keho vastaanottaa paljon informaatiota, mutta vain vähän välittyy tietoiseen mieleemme. On silti paha virhe alkaa kuvitella että kaikki mielikuvat ovat tosia. Mielikuvia syntyy paljon mm. omista peloistamme johtuen. Esim. kuvittelemme että joku ajattelee meistä pahaa, yksinkertaisesti siitä syystä että pelkäämme että niin voisi olla. Mutta emme tajua että ne mielikuvat syntyvät vain siitä pelosta. Kun pelko katoaa, projektiot häviävät. Kaikki ovat unessa elleivät pysty heräämään nykyhetkeen. On toistuvasti yritettävä herätä nykyhetkeen. Yksi tai kaksi kertaa ei riitä, vaan mieli muodostaa nopeasti joko menneisyyden tai tulevaisuuden unen...


      • Anonyymi

        Luin juuri tänään kirjan loppuun. Minusta ainakin tuntui, että oli suurinta lukemaani roskaa pitkään aikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      339
      11906
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      360
      7999
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3253
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2278
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2239
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1666
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1271
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      56
      1116
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      803
    Aihe