Varokaa suvakkien valvontakomissiota

Varokaaheitä

Miksi luulette että tämä palsta on hiljentynyt vuosien saatossa? Kyseessä on suvakkien valvontakomission toimintaa, heidän tarkoituksenaan on puhdas suvakkikratia jossa vain suvakismi on oikea aatesuunta.

Yön tunteina musta auto ajaa pihaasi ja he tulevat viemään teidät pois.Jo monta nimimerkkiä on kidnapattu valvontakomission takia. Ja useita muita ei toivottuja tuleaa yöllä katoamaan.

13

187

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SananvapausOnVitsi

      50:n POLIISIn armeija on perustettu viharikollisuuden (!) torjuntaan.
      Ensi töikseen ovat nyt muutaman vaikuttajan ja blokkarin kutsuneet kuulusteluihin kiihotuksesta kansanryhmää vastaan.
      Tavallisia pulliaisia ei kannata haastaa. Keskittyvät nyt esim. Facebookin blokkauksiin ja tietysti tämäkin palsta on seurattuna.
      Jos kirjoitat matutuksesta kielteisesti niin pääset varmasti ainakin seurantalistalle ja kaikkia kirjoituksiasi nettiin tullaan valvomaan.

      Stasi on nyt täällä. Poliisileijona on myös kehottanut lapsia ilmiantamaan vanhempansa mahdollisista "vihakirjoituksista" !

    • LinnaanVain
    • sdfghjkjhg

      Uusi suvakkien valvontakomissio perustetaan ravintola Torniin tulee vanhat ajat miäleen.

    • PAHUUSZ

      Ihan ensin haluan sanoa, että Allah on suurin!

      Sitten muistutan, että jos joudutte monikulttuurin uhreiksi, niin muistakaa, että negatiiviset ajatukset tapahtuneesta ovat viharikoksia, joten pyrkikää positiivisuuteen, älkääkä missään nimessä ainakaan millään tavalla tuoko negatiivisia ajatuksianne julki! Silloin Stasi on ovella alta aikayksikön.

      Jos suoraan viha-ajatuksistasi ei tuomiota jostain syystä tulisikaan, niin jos joku suvaitsevainen saa tietää ajatuksistasi, niin hän voi lähettää ministerille tappouhkauksen samankaltaisella nimellä kuin sinulla on, jolloin poliisi paukkaa ovestasi sisään, vie sinut putkaan ja kuulusteluihin ja takavarikoi tietokoneesi ja kännykkäsi kuukausiksi. Jälkeenpäin olet merkitty mies vastuumediassa rikosjuttuun liittyen ts. rikollisena. Näinhän siis kävi Junes Lokalle "Julus Lokan" tapauksessa. Joku Junes Lokan ajatuksista kiihottunut suvaitsevainen lähetti ministerille tappouhkauksen Julus Lokan nimellä, mistä poliisi päätteli, että asialla oli Junes Lokka. Oikeaa uhkaajaa ei sitten ikinä yritettykään etsiä. Ja tämän suvaitsevaisen hyökkäyksen johdosta siis vielä tänä vuonnakin vastuumediassa on väitetty Junes Lokan liittyneen kyseiseen rikokseen jollain tavalla, eli vihjattu hänen olleen kyseinen uhkailija.

      Iso veli valvoo ja Allah on suurin!

      Ps. Oletteko muuten miettineet, että miksi niitä polttopulloiskuja oli pari kappaletta 2015 loppuvuodesta, muttei sen jälkeen lainkaan? Juuri ennen noita polttopulloiskuja maamme viranomaiset ja suvaitsevaiset poliitikot olivat varoitelleet noista polttopulloiskuista, joita ei ollut tapahtunut käytännössä koskaan aiemmin. Jotenkin viranomaiset vaan tiesivät, että on suuri uhka, että niitä alkaa tapahtumaan. Sitten niitä yllättäen oikeasti sattuikin pari kertaa ja sen jälkeen ei taas mitään? Tekijöistä ei ole nähty missään varsinaisia haastatteluja, eikä oikeastaan tiedetä mitään ainakaan median kautta. Olisi voinut olettaa, että tulevat omilla nimillään johonkin MV-lehteen kertomaan näkemyksistään?

    • Uteliasvain

      Toivon, että tämä on sarkasmia, muussa tapauksessa olen huolissani kyseisen henkilön mielenterveydestä... vainoharhaisuus tuossa mittaluokassa on oikeasti vakava asia.

      • PAHUUSZ

        Toistan, tämä ei ole sarkasmia, tai oikeastaan on sarkasmia, mutta samalla myös kylmä, karu totuus ja oikeasti tapahtunut Suomessa:

        "Jos suoraan viha-ajatuksistasi ei tuomiota jostain syystä tulisikaan, niin jos joku suvaitsevainen saa tietää ajatuksistasi, niin hän voi lähettää ministerille tappouhkauksen samankaltaisella nimellä kuin sinulla on, jolloin poliisi paukkaa ovestasi sisään, vie sinut putkaan ja kuulusteluihin ja takavarikoi tietokoneesi ja kännykkäsi kuukausiksi. Jälkeenpäin olet merkitty mies vastuumediassa rikosjuttuun liittyen ts. rikollisena. Näinhän siis kävi Junes Lokalle "Julus Lokan" tapauksessa. Joku Junes Lokan ajatuksista kiihottunut suvaitsevainen lähetti ministerille tappouhkauksen Julus Lokan nimellä, mistä poliisi päätteli, että asialla oli Junes Lokka. Oikeaa uhkaajaa ei sitten ikinä yritettykään etsiä. Ja tämän suvaitsevaisen hyökkäyksen johdosta siis vielä tänä vuonnakin vastuumediassa on väitetty Junes Lokan liittyneen kyseiseen rikokseen jollain tavalla, eli vihjattu hänen olleen kyseinen uhkailija."

        Lisään vielä, että vastuumedia ei edes suostu korjaamaan valeuutistaan Lokasta.

        Toinen yhtä absurdi tapaus on Seppo Lehdon vuosien vankilatuomio siitä, että puhui rumia suvaitsevaistoa ja sen lemmikkejä vastaan. Tuomionhan nyt herjaamisestakin voi ymmärtää, muttei kyllä vuosien vankilaa, kun suhteuttaa vaikka väkivaltatuomioihin tässä maassa.


    • MatutHelvettiin

      Vihaan suunnattomasti islamia ja kaikkea mitä se edustaa.

      Vihaa ja rakkautta ei olla VIELÄ määritelty rikoksiksi.

      • Bror-Erik1974odin

        Sulla on sitten ihana vihainen elämäsi. Eihän se rikos ole,pikemmin tragedia.


      • PAHUUSZ
        Bror-Erik1974odin kirjoitti:

        Sulla on sitten ihana vihainen elämäsi. Eihän se rikos ole,pikemmin tragedia.

        Etkö sinä sitten vihaa mitään? Esimerkiksi natseja? Jos kyllä, niin onko elämäsi vihainen tragedia?


    • Ihan hyvä vaan jos kaikki rasismi saataisiin kitkettyä pois yhteiskunnastamme.

    • Rasistit ovat vain menneet riehumaan muille palstoille.

    • rtgr2tg

      Onneksi musta auto ei vielä nouda väärinajattelijoita kirjaimellisesti, mutta vertauskuvallisesti kyllä. Tiedotusvälineet eivät päästä vääriä mielipiteitä esille ja tosiasioiden kertominenkin leimataan vihapuheeksi.

      • gdaghhrhqhqrg

        Kyllä ne ihan kirjaimellisesti tulevat hakemaan, olen katsonut kun ikkunan luona on ollut musta auto kytiksessä ja naapureita on kadonnut.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      69
      1299
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      910
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      76
      832
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      89
      733
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      644
    6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      48
      633
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      584
    8. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      122
      548
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      534
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      523
    Aihe