Sairas suomi.Radiossa noi jo mainostaa pikavippiä jotta sairaalaan pääsis.Suomessahan on ilmainen sairaanhoito.Sote tulee.Tää on sairas maa ja sairaammaksi menee.
Ferratum pikavipit
9
382
Vastaukset
- älkääerehtykö
300 euron koroton ensilaina on aivan selkeästi houkutteluansa. Haluavat, että otat sen jälkeen uuden lainan, jonka korot ja kulut ovatkin sitten kiskuritasoa ja laina lyhenee tuskastuttavan hitaasti, koska kuukausierästä lyhennystä on vain hyvin pieni osa ja melkein kaikki muu on korkoa ja kuluja.
Ei se 300€ vipin maksaminen seuraavassa palkassa tee niin montaa kymppiä kulua.
Tarkoitushan on maksaa koko lainasumma seuraavassa palkassa pois. Pitkäaikaisemmille lainoille on sitten pankit.
- lcxkclxlm
Ferratumilla on puhelimia varten kätevä Android-aplikaatio rahatalouden hoitoon. Sen saa osoitteesta https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ferratum.android
- hehhh
Jos ne meinas että pääset pöpilään kun otat ?
- paitapaitapaita
Lainalainalainalaina-rallatus soi myös jatkuvasti radiossa. Kumma, ettei ole tullut mitään mielihaluja ottaa lainaa, vaikka olen kuullut kyseisen biisin kymmeniä kertoja. Samoin Ferratum ja Resurs Bankin mainoksia ym. En myöskään ryntää ostamaan euron juustoja mäkkäristä, uutta pesukonetta gigantista tai Lidlin superhypertarjouspakasteita, vaikka mainoksen näkisinkin.
Peräänkuulutetaan taas sitä yksilön omaa vastuuta, kaikista itse tehdyistä tyhmyyksistä ei voi sysätä syytä toisten niskaan.- aeggeagg
Mutta ne ne muille pottuilee ja ovat kuin naama norsun widdulla. Joku vippi pulju mainosti vuosikorko 406 % kuulostaako kivalta ? Ai niin työtön ei saa voi voi.
- antaakettuilla
aeggeagg kirjoitti:
Mutta ne ne muille pottuilee ja ovat kuin naama norsun widdulla. Joku vippi pulju mainosti vuosikorko 406 % kuulostaako kivalta ? Ai niin työtön ei saa voi voi.
Ja normaalijärjellä varustetulle ihmiselle tulisi ehkä mieleen kysyä tuossa kohtaa, että haluaako se työtön siis väkisin ottaa lainaa yli 400% korolla? Ja sitten ehkä kitistä täällä jälkikäteen kiskonnasta, ryöväämisestä ja kiristämisestä, kuten yleensä, vaikka ne lainaehdotkin oli luettu ja hyväksytty etukäteen?
- ähpuh
Niin. Huijausta on monenlaista. Monet on puettu koreaan pakettiin.
- Häiritty
Ferratum laittaa paljon roskapostia eikä poista postituslistalta pyydettäessä. Kyseessä on häirintä, mikä on henkistä väkivaltaa. Boikotoin koko firmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on667110- 707103
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495653Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534728En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53770- 313367
- 373328
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402299