Persuihin luotetaan vähiten

Kaikista organisaatioista kansalaiset luottavat kaikkein vähiten Perussuomalaisiin, ilmenee uudesta tutkimuksesta.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705172200142547_u0.shtml
14201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kankaanniemi: "Kukaan ei kokouksessa sanonut vastustavansa hallintarekisteriä"

Äänestä

Kaikki hallintarekisterin vastustaja olivat poissa kokouksesta?

Äänestä

Petsut on vain iso vitsi..

Äänestä

Vasurien+luottohan+on+0%,+joten+Persut+jäi+toiseksi+tuossa+tilastossa.Valitse+vasuri+kun+haluat+tulla+petetyksi+-+Li

Äänestä

Kansa on puhunut ja pulinat pois. Persuihin ei luoteta yhtään ja vihreär ovat luetettavin puolue.

Äänestä

Populisti ei vihaa mitään niin paljon kuin rehellisyyttä. Siitä on populisteille pelkkää haittaa ja siksi se pyritään kitkemään kokonaan pois, keinoja kaihtamatta.

Äänestä

Populismi on valehtelelua, jotta saavutettaisiin oman ryhmän tavoitteet. Soini on ylpeä siitä että on valehteleva populisti.

Suomalaisten perusluenteenominaisuuksia on rehellisyys. Siksi valehtevat persut edustavat kaikista vähiten kansaa ja siksi heitä pidetään kaikista epäluetettavimpina.

Äänestä

Ei persut demareille pärjää edes valehtelussa/epärehellisyydessä.
Demureppanat eivät vain tyhmyydessään huomaa omiensa suorittamaa kusetusta.

Äänestä

Populismi on eliitin keksimä synonyymi valehtelulle. Jos persuilta otetaan valheet pois, jäljelle ei jää kuin sakea petoksen lemu.

Äänestä

Tutkimus on tehty ennen kuin KANKAANNIEMI otti vetovastuun. Nyt luotetaan eniten. Ainakin iltauutisissa esiintyi varsin vahva, itsevarma , harmaahiuksinen mies.

Äänestä

Toimiin luotetaan vain nukutusasioissa?

Äänestä

Ovat+kyllä+niin+monesti+takkinsa+kääntäneet,+ettei+niihin+voi+luottaa.+Oli+siellä+toki+3+poliisikansanedustajaa+jotka+äänestivät+hallintarekisterilakia+vastaan.+Muuten,+minun+mielestäni+istuva+hallitus+edustaa+vain+muutamaa+suuromistajaa+ja+erästä+uskonnollista.+yhdyskuntaa(n.2-3%+Suomen+kansasta).+Mm.+uusi+hallintarekisterilaki+ja+uusi+taksilaki++edistävät+harmaata+taloutta+ja+hyödyttävät+vain+suuryhtiöiden+omistajia+ja+noita+em.+kansalaisia.++"Oikeauskoisten"+omatunto+sallii+ja+oikein+toivoo+tätä,+koska+maksajiksi+joutuvat+"vääräuskoiset"+ja+uskottomat.

Äänestä

Jos ja kun johtoryhmään saataisiin seuraava kokoonpano, niin luottamus puolueeseen palautuisi jo ennen kesäkuun kokousta.

Kuviteltu johtoryhmä:

* Johtaja Kankaanniemi

Rivijäsenet: Matti Putkonen, Riikka Poutsalo, Simon Elo ja Kai Turunen.
Äänestäjät olisivat tyytyväsiä, uskottavuus puolueeen tekimiseen
vahvistuisi oleellisesti, eikä puolue olisi pelkästään Turusen vastuulla.
Nyt yksi ihminen on mielestäni joutunut liian koville.

Äänestä
  • Putkonen ja Elo ovat perusvalehtelijoita ja Putkonen lisäksi raiskaaja, joten heidät pitäisi ottaa listalta pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ps-pahnanpohjimmainen kirjoitti:

Kaikista organisaatioista kansalaiset luottavat kaikkein vähiten Perussuomalaisiin, ilmenee uudesta tutkimuksesta.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705172200142547_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu