HAISTAKAA KOTKAN LAPPULIISAT PITKÄ PASKA!
T: Niko
Nyt vaihtui kauppa. Hyväntuulen katolla nämä perkeleet vaanivat.
Hyväntuulen kauppa oli menettelevä mutta ei 10min ostosten jälkeen 40 euron vittuilumaksua.
Kiitokset lappuliisa Ahoselle tarmokkaasta vaanimisesta.
Lappuliisa perkeleet
8
336
Vastaukset
- Oootko
TAIAT OLLA JORMA?
- EiErivapauksia
Kaupungitalon taaksekaan ei saa pysäköidä vaikka on ihan valtuutettu. FUKIN KYMIN SOSIALISTIT.
- rapap
Liiketoimintaa haittaava pysäköinninvalvonta? Ollaan tultu pitkä matka.
- meneitseesi
Lappuliisat ja -lasset tekee tärkeää työtään. Pysäköinninvalvonta on kaikkien etu. Oma vika jos ei osata laittaa kiekkoa ikkunaan.
- parkkikiekko
Ai se oli lappuliisan syy että sinä sait sakot.
- METSOLANVILLE
URPO MAKSAISIT PYSÄKÖINNIN LOINEN
- Aut.s
Voi voi... olisiko yhteiskunnan pitänyt maksaa demarin pysäköintivirhe? Se kun ei vain niin mene. Eikö kukaan ole kädestä pitäen opettanut pysäköintiä valvotulla alueella? Hyi hyi yhteiskunta.
- MajuriNeuvooMersuu
Merivirta: ”En sanonut mitään uhkailevaa”
19.4.2012 6:00
Kuva: Sari Tauru
Jorma-Kalevi Merivirran mielestä hänen pitäisi saada pysäköidä kaupungintalon taakse käydessään talossa töissä.
Jorma-Kalevi Merivirran mielestä hänen pitäisi saada pysäköidä kaupungintalon taakse käydessään talossa töissä.
Kotkalaisen kaupunginvaltuutetun Jorma-Kalevi Merivirran (ps.) saama pysäköintivirhemaksu kuumensi tunteita Kotkan kaupungintalossa maanantaina. Merivirta pysäköi autonsa kaupungintalon taakse virheellisesti, mutta ei hyväksynyt saamiaan sakkoja.
Merivirta yritti useaan otteeseen saada pysäköinninvalvojaa repimään sakkolapun. Lopulta hän yritti tarjota virkamiehelle pullakahvit, jos tämä suostuisi repimiseen.
Virkamiehen mukaan Merivirran käytös oli myös uhkailevaa. Vielä seuraavana päivänä asia jurnutti Merivirtaa siinä määrin, että hän soitti pysäköinninvalvojalle ja lähetti samansävyisen sähköpostiviestin virkamiehille.
Kotkan kaupunki on tehnyt asiasta tutkintapyynnön poliisille. Merivirta myöntää pysäköinnin ja sen, että ehdotti sakkolapun repimistä. Hän kiistää lahjoman tarjoamisen ja uhkailun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713095
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201565- 151349
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51328Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131273- 181250
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241232