Kansa on hurmiossa . Deal Shiitter vyöryy tsunamin lailla. Bemarit ja Mersut vaihtavat omisttajaa Onekolikoilla. Laivat rahtaavat saksalaisia menopelejä Shitt-markkinloita jopa tänne Suomeen.
Konvertoivat Mastercaartit ova loppuneet kesken. Samoin Tycoon paketit. Urheilustadionit ovat täyttyneet uusista eventeistä. Tama tarina on tosi, sanoi aikanaan T.Rautavaara.
Konvertoivat Mastercaartit ova loppuneet kesken. Samoin Tycoon paketit. Urheilustadionit ovat täyttyneet uusista eventeistä. Tama tarina on tosi, sanoi aikanaan T.Rautavaara.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Ikävää, että tällaiset ilmiöt tuntuvat toistuvan vuodesta toiseen. Ihmisiä ja uskoaan on niin paljon kuritettu erilaisilla höpö-jutuilla. Toki rehellinen VM on eri asia, on yhtiöitä jotka ovat toimineet pitkään ja eettisesti vastuullisesti.
Mutta asia erikseen on sitten nämä, joissa juuri mikään ei ole totta. Rakennetaan suurta kuplaa, jossa syntyy suuri määrä pettyneitä.
Kyllä pitäisi hälytyskellojen soida, kun sanat koijarit häärivät vuodesta toiseen taustapiruina, sama kaava aina, toiminna kesto yleensä 2-3 vuotta, ja sitten uudella "idealla" taas markkinoille.
Shhitt markkinoilla unelmat romutetaan......Täyttä paskaa myydään....yleensä vain euroilla
Jäänkö ilman Bemaria koska Masterkortit ne Onemasterit ovat loppuneet.
Totta maar. Puupäät odottavat uusia tunkittajia.
Kuinka näin pienessä maassa samat naamat pystyvät vuodesta toiseen höynäyttämään ihmisiä?
Kattava asiakasrekisteri jota noissa kerätään on todella tärkeä osa toimintaa , se takaa jatkuvuuden.
Kun edellinen pyramidi kosahtaa, aletaan virittelemään uutta ja taas lähtee "uskomattoaman
hyvä tarjous" samoille hölmöläisille.
Vaikka takkiin on aina tullut, usko ilmaisen rahaan ei horju ku mielessä pyörii että tällä kuittaan kaikki aiemmat tappiotkin...
....
Jenkeissä on maailman paras ponzzi /pyramidilaki. Jos pyörität tai houkuttelet mukaan saa ikuisen kiellon vm-ympyröihin.
Mitenkä valvonta sitten onnistuu, hyvin tuomio on 150 vuotta, harva sen jälkeen jaksaa yrittää.
Siksi Ruja ei uskalla matkustaa Jenkkilään kertomaan ihmekolikoista. Voipi Rujahtaa..
"Vaikka takkiin on aina tullut, usko ilmaisen rahaan ei horju ku mielessä pyörii että tällä kuittaan kaikki aiemmat tappiotkin..."
On teillä hyvät tiedot? ;)
Ilmainen raha??? Jokainen oikeasti verkostoa rakentanut tietää että se raha ei tule ilmaiseksi, vaan pitää oikeasti kääriä hihat jos meinaa menestyä, sillä muiden avulla vekostosta rahan saaminen on nappikauppaa jos ei itse pane "tikkua ristiin".
Itse olen parhaillaankin rakentamassa verkostoa Zinzino, Lyones, Global Intergold (entinen EmColdex) ja OneCoin/OneLife
Yksikään noista ei ole huijaus tutkimusten jälkeen ja Zinzinosta ja EmColdexista tehtiin jopa esitutkinta joka ei johtanut edes syyteharkintaan.
Kaikissa noissa neljässä edelläminituissa olen tehnyt voittoa ja sitten on vielä pari muuta uudempaa verkostoa jotka näyttävät ihan hyvältä varsinkin toinen niistä, mutta hyvin alussa vielä?
Että älkää viitsikö jauhaa paskaa täälä päivästä toiseen, eikö todellakaan ole muuta tekemistä.
Pyramideissa kaikki myöhemmin mukaan tuleet maksavat. Onko se eettistä liiketoimintaa. Se menee "ketjukirjeen tasolla"....Lähetä kymppi kolmelle. saat viikon sisällä satasen......Woihan wattu tuota louhintaa....
Mistä voin tilata OneCoin Masterin? Määkin tahdon ostaa sillä Bemarin.
Tässä maassa puupäitä riittää...
Totta töriset. Puupäät ovat ansainneet Coininsa ja tunkittajansa.
Puupäisyys on sukuvika. Suksi tökki ja tunkkia naurattaa
Puupäitä riittää.
Puupäitä riittää, tunkittajat nauravat
Dealshitterissä,+tulevaisuuden+kauppa+paikassa,+on+avoinna+mahtavat+11000+diiliä!++Huikaiseva+lukema!++Ja+sieltä+13+nimeltämainitsematonta+kauppiasta+edustaa+jo+10%+kaikista+diileistä!!
Todella+huikaisevaa.
Tuskin+maltamme+odottaa+mitä+jännittäviä+uutisia+vuosi+2018+tuo+tullessaan.++Ehkä+ainakin+sen+että+kukaan+ei+enää+edes+muista+koko+dealshitteriä.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAAA
Poijjaat!!++Taasen!
"Dealshitterissä,+tulevaisuuden+kauppa+paikassa,+on+avoinna+mahtavat+11000+diiliä!+Huikaiseva+lukema!+Ja+sieltä+13+nimeltämainitsematonta+kauppiasta+edustaa+jo+10%+kaikista+diileistä!!"
Et+siis+ymmärrä+tätäkään+Dealshakerin+systeemiä+kuinka+se+toimii?+No+ei+tyhmyytesi+kylläkään+yllätä.;)
Siis+eihän+siellä+ole+mitään+11000+diiliä+vaan+diilejä+tulee+ja+menee+jatkuvasti,+siis+diilien+ja+kauppojen+määrä+vaihtelee.
Taas vetäsit puppelien mattokaupasta maton sijottajien jalkojen alta. Dead sitter Täälä !
Tilaa Bemari, X6 Kiinasta, pelkillä coineilla......
Minulla on jo kolme X6 Bem ua Coineilla ja 6 AMG Mersua tulossa, vain Coineilla......Tuossa meinasi Coinit loppua kesken....Mä splittasin ja louhin sontaa......kas vaan.....Uuttta massia pukkasi.....Ihana valuutta tuo Coini.
>Siis+eihän+siellä+ole+mitään+11000+diiliä+vaan+diilejä+tulee+ja+menee+jatkuvasti,+siis+diilien+ja+kauppojen+määrä+vaihtelee.
Niin,+diilit+tulevat+ja+menevät.++Tuo+oli+otos.++Käsitätkö?++Otos!++Tällä+hetkellä+siellä+oli+11000+diiliä+joista+13+kauppiasta+edustaa+jopa+10%+näistä.++Huomenna+toinen+lukema.+Käsitätkö?
Mutta+mutta+...+coinistit+eivät+ole+oikeita+ihmisiä.++Heidän+kanssaan+on+mahdotonta+päästä+samalle+aaltopituudelle.++Et+voi+kirjoittaa+mitään+siten+että+koinisti+ymmärtäisi.
Tuokin+koinistin+purkaus+jää+hämärän+peittoon.++Kukaan+ei+tiedä+mitä+koinisti+tuolla+tarkoitti.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAMUAHAAAAA
Poijjaat!!++Taasen!
Sää pilkaat Deal-Shitt yrittäjiä.
Olemme vakavien asioiden äärellä. Monet ovat uskoneet tähän makaaberiin kusetukseen ja menettäneet jopa talonsa. Woihan Wattu.
Siellä mäkin vietän aikaani.
Loistava kauppa paikka muuten tämä deal shitter. Osta esimerkiksi viimosen päälle hieno kello. Self-organized-shipping, eli saat itse järjestää toimituksen:
https://dealshaker.com/en/deal/0012-men-s-watch-50m-waterproof-date-clock-male-sports-watches-men-quartz/iSWQTbv5QZNejR6YOcJ-cMbeLA5mGJ3f5f-w2KrH3CA~
Tosin, saman kellon saa parilla kympillä ja toimitus järjestyy myyjän puolesta:
https://www.banggood.com/WWOOR-8018-Fashion-Men-Watch-Casual-Ultra-Thin-Case-Businessmen-Stainless-Steeel-Wrist-Watch-p-1126552.html
Eli kummasta kauppa paikasta koinisti tekisit kaupat jos olisit kelloa vailla?
(tääkin oli koinistin mielestä sitä VIHA PUHETTA)
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA
Poijjaat!! Taasen!
Kuka nyt kelloa edes nykyaikana tarvitsee? Hankala kapine, mutta ilmeisesti joku muotibuumi siihen nyt on tullut uudelleen.
On totta että tuollaisia kauppapaikkaa vain heikentäviä diilejä löytyy ja niitähän te etsitte kissojen ja koirian kanssa, mutta sinänsä merkityksetöntä, että ihmiset eivät osta ylihintaista tavaraa koska ovat aika hintatietoisia.
Ihan Suomesta löytyy kuitenkin hyviä diilejä jopa pelkillä onecoineilla tai sopivilla eurosuhteella, siis ruokaa, kauneudenhoitotuotteita, parturointia, hoitoja, shampoota jne. siis ihan tuotteita jota aina tarvitaan.
Kerro osoite mistä kyseisiä , hyviä tuotteita voi tilata, Coineilla.
Ulosottomies uhkaa ulosmitata kaikki tilini.
Olin ulosottoselvityksesä. Meneekö kaikki splitit nyt voudille. Nyt harmittaa no lyhenee lainat reilusti..olis niin mielelläni pitänyt rahat.
Harhojasi ulosottomies ei voi viedä. Usko Coiniin on kait tallella?
Jytinä kuuluu. Deal-Shitter jyrää. Tavaratalot sortuvat. Onevoinilla menee lujaa.
Kauan odotettu Deal Shitten on totta, reaalimaailmaa. Ei muuta kuin soppailemaan One-Masterilla.
Älkää osaako "laadukkaita" jatkojohtoja.. kaveri osti 2kpl ja laittoi ensimmäisen seinään ja sai sähärit. Onneksi sulake paloi..
Olohuoneen lamput oli myös kärähtänyt. Ei kokeiltu toista..
Opin että OneCoin oli huijaus ja tunkeilta vietiin taas rahat.
Kaikki Suomen pääjehut ovat kadonneet. Tai eivät "keskustele vihamielisten tahojen kanssa" ...
No, niitä enempi tai vähempi vihaisia tahoja on Suomi aika täynnä, joten passi kannattaa pitää ajan tasalla. Myös Europolin, Skotti-yardin, saatika FBI:n kaverimaita kannattaa välttää kuin ruttoa.
Eli Afrikan viidakot tai patagonian vuoristomaisemat ehkä vetää Tommia nykyään. Ehkä myös Eteläisen Aasian syrjäkylät, mutta siellä ne paikalliset käy kiinni ja sisään, kuten Tompsa sai kokea ja änkytti puhelimeen ennenkun meni taas pimeksi.
Kolmannen valtakunnan pomot saivat piilopaikan Latinalaisesta Amerikasta. Kuka suojelee Onecoin-päätunkkeja??
DealShitter+kuivuu+pikkuhiljaa+kasaan.++Nyt+on+enää++n.+10500+diiliä,+määrä+on+muutamassa+viikossa+pudonnut+300+diilillä.++
13+kauppiasta+omistaa+n.+10%+kaikista+diileistä.++Että+semmoista+pöhinää+"kauppapaikalla".++Ja+varsinkin+kun+ottaa+huomioon+että+kauppiaitakin+on+onecoinin+ilmoittamien+lukujen+mukaan+yli+30000.++Taitaa+olla+aika+paljon+ilmaa+todellisen+lukeman+kanssa.
Että+se+siitä+coinin+käytettävyydestä.
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAHAAAA
Poijjaat!!++++Taasen!
Mulla on jo kaksi CoiniBemaria, X8:ja, Ihanaa. Kitooos Ruja!
Nyt+kulkee+coinistilla+kovaa.++Coinin+arvo+nousi+hetkessä+yli+25%+ja+on+nyt+yli+12+euroa.++
Dealshitter+on+vain+aika+erikoinen.++Samanaikaisesti+kun+coinin+arvo+nousi,+kaikki+dealshitterin+coinihinnat+laskivat.++Lopputuloksena,+että+tarjouksen+euromääräinen+summa+pysyy+samana.++Kas+kun+kauppiaat+ei+vedä+hernettä+nenään+kun+eivät+pääse+nauttimaan+coinin+arvonnnoususta?!?
No,+kohtahan+se+jo+kuivuukin+kasaan+joten+mitäs+siitä+...
Onecoin on kyllä ihmeellinen valuutta. Ihan ilman mitään syytä, kolikon arvolle tapahtui huikea nousu. Arvonnousun yhteydessä myös vaikeusaste nousi, nyt tarvitaan 125 kpl 0,24 euroa maksavia tokeneita yhden 12,45 euron arvoisen onecoinin "louhimiseen". Onecoin matematiikka on ihmeellistä, 30 euron tokeneilla saa yhden 12,45 euron onecoinin.
Tämä on tri Hujan uutta matematiikka, manit pois puupäiltä.