PETOJA NOKIALLA

SUSIA kuulemma vilisee Nokian metsissä Karhujen lisäksi !
Huhu kertoo,että eräältä omakotialueelta olisi kissoja syöty !
5773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kissoja riittää syötäväksi.

Äänestä

niin,missäköhän huhu kertoo susien syöneen kissoja?Ei mahdotonta!Paas kertoen,eihän noi huhut kai top secret osastoa ole,hä?

Äänestä
  • Susia istutetaan eräiden tahojen toimesta ja siunauksella.
    Ehkei tämä kanta ole aikuiselle vielä vaaraksi,mutta Karhut ovat yllätettyinä aina vaarallisia.

    Karhuja ja susia ei koko 1900-luvulla ollut näin paljon.
    Viimeksi sudet veivät lapsia 1880-luvulla,mutta venäjältä tulleet susimetsästäjät hävittivät suden pirkanmaalta tyystin. eikä karhuakaan pahemmin nähty kuin vasta nykyaikana.

    Tarina kertoo Viikin pihaan syöksyneen 7 sutta koiran perässa joka pakeni kartanon keittiöön johon 3 sutta sitä seurasi, piika oli harjalla karkoittanut koko lauman.

    Äänestä

Pirkanmaalta löytyy n.12 sutta. Eli hyvin pitkälti mahdollista, että myöskin Nokialla olisi "tavattu" susi. Suden reviirihän on erittäin laaja ja voi jolkotella useita kymmeniä kilometrejä vuorokaudessa. Pitäisi sudet viedä Brysselin herrojen pihoille niin eiköhän niitä suden kaatolupia rupeaisi heltiämään. Susi on petoeläimistämme se kaikkein pahin.

Äänestä

Nyt kissat visusti sisällä tai pihassa narussa kiinni jossa kakarat niitä kivittää, mikään ei oo hyvin.

Koira löysi "ketun" jäljet mettästä, voiks kettu viedä terveen kissan?

No, naapurissakin kyllä grillailtiin samaisina iltoina jotain epämääräisen hajuista paistia mutta ei siitä sen enempää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huii kirjoitti:

SUSIA kuulemma vilisee Nokian metsissä Karhujen lisäksi !
Huhu kertoo,että eräältä omakotialueelta olisi kissoja syöty !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu