Vaivaa.? Kaikki esitykset ainoastaan, ja vain kiusantekoa autoilijoille.
1km/h ylinopeus, ja sakko rapsahtaa. Kusipäisin kansanedustaja suomen historiassa !
1km/h ylinopeus, ja sakko rapsahtaa. Kusipäisin kansanedustaja suomen historiassa !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kun valitaan ministereiksi samanhenkisiä kavereita, ilman osaamista ja ymmärrystä, pääministerin tasolla siis - tuollaista siitä syntyy. Kusipäinen hallitus, jota johdattelee kusipäiset virkamiehet. Kumpaankaan hommaan eivät fiksut viitsi lähteä. Jämäporukka jämä jälkeä.
Sinä autoile korkeintaan kuin invataksilla.
Mitkä lienee ylinopeusrajat kotimaassaan Sveitsissä ?
"1km/h ylinopeus ja sakot, vain keskustajunteilta onnistuu tällainenkin."
Otetaan siihen esimerkki elävästä emästä, itsensä kertomana.>
http://kuvat.kaleva.fi/cartoons/a2941dc9a514438e97aa39470e467ac0.jpg
"Sain 464 euron ylinopeussakon, kun Salosta Turun moottoritielle johtavalla tienpätkällä ajoin vastaan tulleen poliisiauton tutkan mukaan 79 km:n tuntinopeutta 50 km:n nopeusrajoitusalueella.
.
mutta tämä oli kahden kuukauden sisällä jo toinen samanlainen. Kesä-heinäkuun vaihteessa Rautavaarapäiville mennessäni ajoin Leppävirralla 80 km:n nopeusrajoitusalueella ”peltipoliisin” mukaan 105 km tunnissa, ja mätkähti 560 euron sakko. Sen jouduin käymään selvittämässä Helsingin pääpoliisiasemalla."
.
"Kun sitten poliisi minut puhalluttaessaan ja autossaan sakkoa kirjoittaessaan viivytti minua siinä varmaan n. 10 minuuttia, minulle tuli entistä kiireempi ja moottoritielle päästyäni ajelin lähes koko matkan, toistasataa kilometriä moottoritien vasenta kaistaa n. 130 km:n nopeutta, kun oikealla kaistalla oli koko ajan melko ruuhkaista."
http://static.iltalehti.fi/autot/10.3953682a_503_au.jpg
Tällainen passaisi Kapin autoksi, ikäluokalleen.
Jo demariväri olisi valmiina, sillä kun posottelee demari tupailtaan, siinä
huojojen uutisten ja nolojentilanteiden mies Mr Rinnekkin katsoisi suu auki....
http://static.iltalehti.fi/autot/10.4033557a_503_au.jpg
Tällainen taisi ollakkin..
"Tällainen passaisi Kapin autoksi, ikäluokalleen.
Jo demariväri olisi valmiina, sillä kun posottelee demari tupailtaan, siinä
huojojen uutisten ja nolojentilanteiden mies Mr Rinnekkin katsoisi suu auki....
http://static.iltalehti.fi/autot/10.4033557a_503_au.jpg
Tällainen taisi ollakkin.".
Pankkomajurilta vähän tekstiä, mutta paljon kirjoitusvirheitä.
Kapi esiintyy liikenne asiantuntijana.
Jotkut tuntuvat pitävän esitystä oikein oivana. Etupäässä kepulaiset.