Katsokaa instaa, alkaa näyttää selvältä ettei lähtöä ausseihin tule.
Mitäs nyt sitte?
Mitäs nyt sitte?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Onko hänellä ihan oikeasti jonkinlaisia mielenterveysongelmia vai mistä johtuu, miksi ihmeessä elää jonkinlaisessa haavemaailmassa, hetki sitten vielä luulin että oikeasti lähtee Australiaan mutta luulin ilmeisesti väärin. Miksi valehdella, miksi keksiä tuollaisia asioita. En ymmärrä.
Ei tietenkään nyt ehdi, kun Jassolle pukkaa oma televisio-ohjelma :)
Mielellään olisi mennyt Ausseihin, ja Rrrrikukin pettyy pahasti, mutta ura on nyt laitettava etusijalle. Sitten voi tilittää, kuinka suhde kariutui työkiireisiin ja välimatkaan.
Tää on mulle uutta. En ole lukenut kaikkia Jassu-ketjuja mun tylsän elämän takia. On vuorotyötä, parisuhdetta, ystäviä eli kaikkea tylsyyttä, josta Jassu on onnistunut pysymään erossa koko aikuisikänsä. Mikä ohjelma? Vau, jännää. Vaiko taas haaveita ja totuuden muuntamista rehellisyyden perikuvalta, entiseltä oikeistolais-vasemmistolaiselta poliitikolta, joka asuu Suomessa ja Australiassa?
Hyvin kuitenkin näyt tietävän kaikki käänteet elämästään, vaikka et lue kaikkia ketjuja.
noh, annetaan Pappa kärpälle tilaisuus toistaa työvuoronsa;)
traveling, cooking and politics. 🇫🇮🇦🇺 Citizen of the world DDD
Peräkammarrissa loisiva työtön vätys. Harhat pahempia kuin Tunkilla.
Suurin osa meistä on tiennyt, ettei lähtöä tule, jo vuoden verran! Silti meitä moitittiin kateellisiksi ja ilkeiksi, kun tiedetään, että Jassu valehtelee AINA!
Jassu asuu Suomessa ja Australiassa fifty fifty mutta jäikin nyt toukokuussa alkavan Australian fifty-osuuden ajaksi Suomeen, hahahah! Saikohan Riku rahansa takaisin Jaskalle hankkimistaan lentolipuista? Mahtaa ukkoo harmittaa...
Kun "tv-ohjelmista" ei yllättäen tulekaan mitään niin mitähän seuraavaksi keksitään syyksi ettei Australian fifty osuus alakaan kesän lopulla, syksyllä, talvella eikä uuden vuodenkaan jälkeen.
Mitä siellä muka oli sellaista, että voitte päätellä, että lähtöä ei tule?
"Siellä" ei oo yhtään mitään. Eikä "sieltä" tartte päätellä yhtään mitään. Ei oo suhdetta eikä tuu matkaa. Ei oo myöskään tv-ohjelmaa eikä mitään muutakaan. End of story.
Jasmin on ilmoittanut lähtevänsä 2 kk Ausseihin, joten annetaan hänen pakata ja tehdä matkaansa kaikessa rauhassa.
Meneekö töihin sinne?
Jasmin on myös ilmoittanut asuvansa puolet vuodesta Ausseissa. Ja paljon muutakin paskaa....
Matkalaukku on ollut rauhassa pakattuna jo toista kuukautta ja matkaa tehty jo joulusta lähtien....
Jaska ei lähde yhtään mihinkään kesällä, syksyllä, talvella eikä yhdenkään uuden vuoden jälkeen. Mahtaa Helkaa vituttaa.
Vau ! Olipa taas nätti kuva vasemmasta poskesta.
Mitähän ihmeellistä instassa muka on?
Eihän se nyt pääse, kun terapia kesken!
Onkohan letkulle ollut terapiasta apua?
Se on Jaska joka on ollut terapiassa ja mielisairaalassa Letkun hyljättyä pitkätissin. Letku suoraan sanoi että työtön vintin mt-ongelmatapaus ei kelpaa ja siitäkös luonnonoikku sitten sekosi lopullisesti. Rikua jättimanne ei ole nähnyt vuoteen mutta Letkun hylkäys ajoi sitten vinttimöllin takaisin Pelolaan. Vuoden jo ollut hoidossa vintin oikku, eiköhän se kertone mt-tilastaan. Terve ihminen ei ole vuotta mielisairaalan hoidon piirissä tai terapiassa, kovat on ongelmat vintin työttömällä.
Ei ole, kun se on toivoton tapaus, mutta saahan se edes yhden lämpimän aterian ja parit kahvit kaiken tämän häslingin keskellä. Sille ei löydy sopivaa lääkitystä, miksiköhän..
Jaahas, onko taas poistanut kuvan instasta? Joskus tuntuu niin hyvältä idealta keskellä yötä postata jotain ja sitten kiireellä pitää poistaa kun herää, hoh hoijaa taas.
Sentään pystyy poistamaan, toisin kuin nämä maijatmaikitkatjatninatanninat, jotka pierussa syytävät eetterin mitä kusi suuhun tuo.
Eerään lehtitiedon mukaan matkustaa rakkaansa luo pariksi kuukaudeksi ja palaa sen jälkeen kotimaisen politiikan pariin.
Mikä lehti niin kirjoitti?
Matka on peruttu ku tuli se öööh tv työ. Matkalaukku purettu ja viisumi heitetty roskikseen. Rikun ostamasta lentolipusta ei palauteta rahoja mut kylhän yritysjohtajalla on varaa, hahah!
Seiska tietenkin. Raportoi meijän iloksi kaikki Jassun valheet. Tv-työstä eioo vielä mainittu mitää....
Eiköhän se "tv-työ" olle joku minuutti jossain netti tv:ssä. Katsojia 200kpl..
Jos nyt edes sitäkään. Jassu on niin epäluotettava "työntekijä" ettei yksikään tv-yhtiö satsais siihen euroakaan.jassu kun lähtee seuraan sydäntään eli miehiä ja viinaa, niin jää kaikki muu.
Radiosta tuli jotain liittyen tuohon tv-ohjelmaan, super naiset, omien polkujen jotain, kuullaan ehkä joskus enemmän.
Voisiko aloittaja kertoa mitä instasta on poistettu?
Tv—kuvausten jälkeen lähtee loppuvuodeksi Australiaan.
Ei ole eikä tule tv-kuvauksia kuten ei tullut aussi reissuakaan. Peltolassa on taas lusittu ja koukkunokan harhat yltyy.
Sanooko KARMAN laki niin?