Käsiraha meni mopon hankintaan ja ei ole varaa uusia rikkinäisiä vaimentimia. Tai ehkä hoodee hemmo on jäänyt pikkulapsen tasolle ja lelun täytyy pitää hiekkalaatikolla kovaa ääntä. Hoodeehemmot itsekin mielellään vetelevät itkupotkuraivareita kahvilan pihalla, jos ei joku tarjoa pientä keskaria.
Hoodeehemmon rahat ei riitä äänenvaimentimeen
4
134
Vastaukset
- IntruuderOnMiehekäsMopo
Miten olis Kurko, pistäisitkö mieluummin haavetarinaa miten olet cruisaillut uudella Super Seikkailullas ny pari viikkoa.
- Jutustelija1
Olisi muuten mukava kuulla miten palstalaisten ajot on sujuneet ja uudet pyörät miellyttäneet, sekä mitkä ne uudet pyörät ovat. Kurkolla toki SA, mutta varmaan muutkin on vaihtaneet pyörää. HD kuskit ovat kanssa omistaan jo kertoneet ja muutama muukin.
- Mitesnarsistinajot
minne meinaat suunnata kilokyykyllä kun sun Kelarahat tulee? Mikä nakkari on suosikkisi? Kahella vai yhellä nakilla?
- Jutustelija1
Tervehdys!
Ajelen vaihtelevasti lähinnä etelä-suomessa mutta pidempiäkin reissuja esiintyy, ja hyvä niin. Matkailu näet avartaa.
Businekset kun pyörii niin ei tarvitse KELA:an kuin maksaa.
Syön vaihtelevasti eri pizza/kebab ja hampurilaispaikoissa kun tankkaan itseäni, pyörää tykkään tankata Teboil asemilla joissa bensa on halpaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068